Dostal se váš projekt do fáze, kdy si žádá pozornost médií a investorů? Díky soutěži Vodafone Nápad roku může váš byznys začít růst jako z vody. Přihlášky posílejte do 8. května 2021.
Dostal se váš projekt do fáze, kdy si žádá pozornost médií a investorů? Díky soutěži Vodafone Nápad roku může váš byznys začít růst jako z vody. Přihlášky posílejte do 8. května 2021.
Chcete znát trendy a inovace v sociálním podnikání v ČR a v zahraničí? Zajímá Vás, jak funguje fundraising pro sociální podniky? Víte jak na finanční řízení, finanční plánování a investiční rozhodování? Znáte všechny formy financování a akcelerační programy? A co využití ICT nástrojů? Jak jsou účinné a jaká je možnost zlepšit viditelnost a uznání sociálních podniků?
Dovolujeme si vás ve spolupráci s Biologické centrum AV ČR, v. v. i. pozvat dne 3. června 2021 na mezinárodní konferenci transferu znalostí a technologií na téma Akademické spin-off společnosti v době (post)covidové.
Dovolujeme si vás pozvat na Impact conference, propojující dva mezinárodní projekty: Interreg Delfin a Interreg CE RESPONSIBLE. Konference se uskuteční ve dnech 27. - 28. dubna 2021 od 10 do 14 hodin v online prostředí.
V rámci dvoudenního programu máte možnost zapojit se do panelových diskusí se zástupci udržitelného rozvoje a sociálního podnikání ve střední Evropě. Inspirujte se, diskutujte a propojte se s partnery, kteří mají podobné sociální smýšlení.
Za české partnery budou prezentovat příklady dobré praxe výherci Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za CSR výkonní ředitelé spolešností Leoš Kubíček, Virtual Lab s.r.o. a Robert Šinkner, TKP GEO s.r.o.
Více informací i registrace na https://www.impactconference.net/
This May, ASTP conference will return as an online event welcoming hundreds of knowledge transfer professionals from Europe and beyond.
Přesně jeden týden se můžete ještě hlásit do Cen SDGs 2021.
Ceny hledají ty nejlepší projekty, které mění svět k lepšímu. Uzávěrka příhlášek je 31. března 2021.
Asociace společenské odpovědnosti v letošním roce pořádá již pátý ročník Cen SDGs, které pravidelně oceňují inovativní projekty, jež naplňují globální cíle, a mění tak Česko i svět k lepšímu. Letošní ročník nově přinese mimo jiné také bezplatný vzdělávací program v rámci Akademie SDGs, jenž představí sérii vzdělávacích eventů se špičkovými odborníky. Do Cen SDGs 2021 je možné se přihlašovat od 1. do 31. března na webové stránce www.a-csr.cz.
Termín pro příjem žádostí do soutěže „Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+“ byl přesunut do 28.2.2021.
JAIP je i letos partnerem této soutěže.
19. leden 2021 je den uzávěrky pro přihlášky do letošního ročníku soutěže SozialMarie, mezinárodní ceny za výjimečné sociální inovace.
Starší pracovníci přinášejí do firem a organizací stabilitu, spolehlivost a cenné zkušenosti. Společnosti, které si toto uvědomují a dávají prostor zaměstnávání osob 55+, se mohou od 1. 12. 2020 přihlásit do soutěže o ocenění Společnost přátelská zaměstnávání 55+. Na ty nejlepší čeká výhra až 62 tisíc korun. Zapojit se do soutěže je možné elektronicky. Soutěžící přispějí k medializaci tématu, které se stárnutím obyvatelstva nabývá stále většího významu.
Regionální kontaktní organizace jižní Čechy – ERA si Vás dovoluje pozvat na praktický seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“, který se bude konat 23. září 2020 od 9:00 do 15:00 hod. v zasedací místnosti JAIP, Na Zlaté stoce 1619 v Českých Budějovicích.
We would like to invite you to seminar in english „Write a competitive Individual Fellowship MSCA project“
Regionální kontaktní organizace jižní Čechy – ERA si Vás dovoluje pozvat na seminář „Individual Fellowship MSCA – Jak uspět v konkurenci?“
Vzhledem k aktuální situaci způsobené virem COVID-19 je Slavnostní vyhlášení Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2019 (2. ročník) posunuto na 8. září 2020. Slavnostní vyhlášení oceněných se uskuteční v sále Zastupitelstva Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.
V jeden čas na jednom místě máte příležitost konzultovat své záměry či jen načerpat informace o dotačních titulech z nejžádanějších operačních programů a jiných zdrojů dotací v České republice. Zástupci organizací administrujících příslušné dotační tituly na Vás budou připraveni u jednotlivých konzultačních stolků.
Zúčastněte se zdarma a bez registrace.
"Příhraničí 4.0“ – Jak ovlivňuje digitalizace a umělá inteligence region a člověka? To je téma 4. Bavorsko-českého dne pro firmy, který se uskuteční tentokrát 19. března v Deggendorfer Stadthallen. Odborníci objasní otázku, jak digitalizace a umělá inteligence v budoucnu ovlivní pracovní činnost a život v přeshraničním kontextu. Vede to k vytvoření nového potenciálu pro udržitelnou spolupráci? Jak z toho může bavorsko-český příhraniční region s lidmi, kteří zde žijí a pracují, profitovat?
Světový den dárcovství Giving Tuesday se stal historicky nejštědřejším úterým v Česku. Na dobročinné projekty se 3. prosince 2019 podařilo v Česku vybrat celkem 70 990 649 Kč. Do Giving Tuesday se zaregistrovalo 333 dárcovských výzev. Nejčastěji vyzývaly jednotlivé charitativní projekty k pomoci dětem, lidem s hendikepem a seniorům. Giving Tuesday v Česku čtvrtým rokem pořádala Asociace společenské odpovědnosti.
Na konferenci se seznámíte s trendy digitální budoucnosti, které již nyní začínají ovlivňovat naše životy!
Jihočeské podnikatelské vouchery jsou jednoduché dotační schéma poskytující podporu malým a středním podnikům z Jihočeského kraje na nákup služeb od výzkumných organizací z celé ČR.
Druhý ročník Sewio Summit je zaměřený na problematiku Smart Material Handling. Konference se koná v Českých Budějovicích ve dnech 25-26. září 2019. Jedná se o událost, kde se potkávají jak naši obchodní partneři z celého světa, kteří prezentují úspěšné projekty z průmyslu 4.0, ale i noví zákazníci, kteří mají zájem o využití technologie RTLS.
Chcete si vyzkoušet přípravu projektu? Nevíte si úplně rady s přípravou rozpočtu? Zajímají Vás tipy, jak řídit projekt? Chcete zlepšit své komunikační dovednosti a naučit se lépe prezentovat výsledky své vědecké práce? Potom je Praktická letní škola projektů ve vědě a výzkumu určena právě Vám!
Dne 28. května 2019 proběhlo vyhlášení a předávání Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2018.
Srdečně Vás zveme na cyklus regionálních seminářů o efektivní ochraně průmyslového vlastnictví na domácí půdě i v zahraničí. Těšit se můžete na příspěvky představitelů Úřadu průmyslového vlastnictví, Technologické agentury ČR, ale také regionálních firem, které se s Vámi podělí o své praktické zkušenosti s ochranou svého know-how.
Více než 50 zástupců Regionálních observatoří - institucí na podporu podnikání - se sešlo v Kapfenbergu (Rakousko) s cílem projednat regionální inovace a společné plány do budoucna.
ZVEME VÁS NA SEMINÁŘ CROWDFUNDINGU, KTERÝ POVEDE PŘEDNÍ ČESKÝ ODBORNÍK DAVID FRIEDL.
SEMINÁŘ JE ZDARMA A VYBÍRAT SI MŮŽETE ZE DVOU TERMÍNŮ.
NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT, KAPACITA JE OMEZENA!
Jste společensky odpovědní?
Pokud ano, pak se neváhejte přihlásit do Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společnskou odpovědnost!
Nosíte v hlavě nápad na podnikání, nebo už na vlastní triko podnikáte? Nebo znáte někoho takového ve svém okolí? Přihlaste svůj podnikatelský projekt do T-Mobile Rozjezdů! Vyhrát můžete jak v regionálním, tak i v celostátním kole soutěže. Pro všechny finalisty jsou připraveny ceny v celkové výši 3,5 milionu korun.
Vedou vás ke společenské odpovědnosti etické a osobní hodnoty? Podělte se s námi o váš příběh a staňte se inspirací a příkladem pro ostatní.
Společenská odpovědnost firem je stále aktuálnější téma zahrnující širokou škálu aktivit. Ať už se jedná o dodržování práv zaměstnanců, odmítání korupce, ochranu přírodních zdrojů, recyklaci odpadů, zaměstnávání handicapovaných osob nebo podporu místních zvyků a produktů, mají tyto aktivity jedno společné: firma je dělá dobrovolně nad rámec svých povinností. Spousta firem je dokonce realizuje, aniž by to nazývala společenskou odpovědností. A právě firmám, které se těmto aktivitám věnují, je určena Cena hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost (dále jen „Cena hejtmanky“). Tu společně připravují Jihočeský kraj, Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s. (dále jen „JAIP“), Jihočeská hospodářská komora a Rada kvality ČR.
Společnost JAIP o.p.s. vydala zásady ochrany osobních údajů, které jsou k náhledu zde.
V České republice obliba komunitní financování neboli crowdfundingu strmě roste. Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání (JAIP) realizovala v polovině listopadu praktické školení pro začínající podnikatele a další zájemce, kteří zvažují alternativní financování svých projektů. Od základů až po konkrétní detaily přípravy kampaní je provedl přední český odborník David Friedl z poradenské společnosti Fundchaser CZE. Koncem listopadu JAIP chystá ještě praktický rychlokurz určený pro organizace zaměřené na podporu podnikání, vědy a výzkumu.
Již 2. ročník Národní konference s tematikou CSR a Operačního programu Zaměstnanost s názvem „Společně společensky odpovědně“ se uskutečnil dne 7. listopadu 2018 v prostorách Akademie veřejného investování (Pařížská č. 4, Praha 1). Konferenci společně uspořádaly Ministerstvo průmyslu a obchodu, gestor společenské odpovědnosti v ČR, a Ministerstvo práce a sociálních věcí, spolugestor CSR.
A JAIP v roli jednoho z řečníků k tématu společenské odpovědnosti firem.
ideaSTART NETRADIČNĚ aneb Jak připravit úspěšnou kampaň poradí přední odborník na crowdfunding
Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání (dále JAIP) připravila v rámci mezinárodního projektu CrowdStream praktické kurzy pro zájemce o tvorbu úspěšné kampaně.
Dva jednodenní kurzy se pod hlavičkou vzdělávacího programu IdeaStart a za podpory programu Interreg Danube Transnational Programme uskuteční ve čtvrtek 15.11. a pátek 16.11.2018 (vždy od 9:00 hod.) v zasedací místnosti Jihočeského vědeckotechnického parku v Českých Budějovicích (Lipová 1789, České Budějovice). Vzhledem k velmi omezené kapacitě 10 osob / kurz je nutná rychlá závazná registrace na e-mailové adrese info@jaip.cz. Celodenní občerstvení pro účastníky je zajištěno.
Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.
Podniky či organizace, které přijaly zásady společenské odpovědnosti za své, si dobrovolně stanovují vysoké etické standardy, pečují o své zaměstnance, udržují s nimi dobré vztahy, snaží se minimalizovat negativní dopady na životní prostředí a přispívají na podporu regionu, v němž podnikají. Nejedná se o nic převratného, pouze se na takové „odpovědné“ podnikání v poslední době při neustálé honbě za ziskem trochu zapomíná. Odpovědné chování organizacím přináší možnost odlišit se od konkurence, stát se atraktivním zaměstnavatelem a pro ostatní dobrým sousedem či žádaným obchodním partnerem. Je však třeba si uvědomit, že přijetí konceptu CSR je především investice do celkového rozvoje organizace a je třeba k ní přistupovat v dlouhodobém horizontu.
Dne 15.11.2018 se na Krajském úřadě bude konat první seminář k této problematice. SEMINÁŘ SE BUDE KONAT OD 9.00 HOD.
Ve čtvrtek 4.10.2018 proběhl v Třeboni workshop se stakeholdery k projektu E-FIX. Kromě představení projektu, který se zabývá financováním energetických úspor z alternativních zdrojů, proběhla i diskuze s účastníky, jejímiž tématy byly otázky k projektu, představení toho, co dělají jednotlivé společnosti v oblasti OZE a úspor, ale i přísliby možné spolupráce. Workshop volně navázal na konferenci „Výstavba a provoz bioplynových stanic“, kterou pořádala Česká bioplynová asociace.
V pondělí 1. října 2018 vyhlásil Jihočeský vědeckotechnický park 2. ročník soutěže "JIHOCZECH - soutěž nejen pro startupy", která je určena pro začínající podnikatele. Soutěž má za cíl podpořit všechny odvážlivce, kteří mají nějakou myšlenku či podnikatelský nápad a chtějí ho zrealizovat. Partnerem soutěže bude i Jihočeská hospodářská komora, která se dlouhodobě snaží jihočeské podnikatele podporaovat a která již v prvním ročníku soutěže měla své zástupce v řadách poroty.
Dovolujeme si Vás informovat o soutěži EIT Food o Inovační granty v hodnotě €10 000 a €5 000 mezi start-upy působící v oblasti potravinářských technologií.
Stále častěji se v poslední době diskutuje o sociálním podnikání, sociálních inovacích či nedostatku zaměstnanců. Nová iniciativa s názvem Jihočeský sociální inkubátor má ambici stát se podpůrnou a akcelerační platformou pro tato témata. V pondělí 18. června 2018 se na půdě Jihočeského vědeckotechnického parku uskutečnil kulatý stůl, kde o jeho možném zaměření diskutovala bezmála dvacítka expertů z různých oblastí.
Máte skvělý podnikatelský nápad nebo rozjetý projekt, který stále čeká na tu správnou příležitost? Přihlaste se do 11. ročníku soutěže Vodafone Nápad roku 2018! Vítězné projekty vyhrávají 300 tisíc korun, cestu do HQ Huawei v Shenzhenu či na startupové konference v Evropě. Dále můžete získat investici až 20 milionů korun, váš projekt dostane mediální prostor a zpětnou vazbu od více jak 30 mentorů.
Společenská odpovědnost firem (z anglického Corporate Social Responsibility; CSR) je ve zjednodušeném pojetí dobrovolný závazek / vlastní přesvědčení obchodních firem chovat se odpovědně k prostředí i společnosti, ve které působí. Takové chování je uskutečňováno nad rámec zákonných předpisů, běžných obchodních praktik i etických a společenských očekávání.
Tématem společenské odpovědnosti firem se zabývá také Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s. (dále jen JAIP). V rámci realizace mezinárodního projektu uváděného pod zkratkou „Road-CSR“ (vychází z oficiálního názvu projektu Roadmap for Integrating Corporate Social Responsibility) šíří myšlenku společenské odpovědnosti firem do sféry malých a středních podniků. Za tímto účelem organizuje JAIP řadu aktivit, které zvyšují obecné povědomí o společenské odpovědnosti. Jednou z těchto aktivit byl také odborný Společensky odpovědný seminář (nejen) pro malé a střední firmy, pořádaný ve spolupráci s firmami působícími v Jihočeském kraji.
Soutěž každoročně vyhlašuje společnost Česká hlava PROJEKT z.ú., Sojovice, č.p. 201, 294 75 - ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Je určena studentům středních škol na území České republiky. Laureáti obdrží finanční odměnu.
"Road-CSR" je název evropského projektu financovaného programem INTERREG Europe, který pomáhá členským státům EU aplikovat principy sociální odpovědnosti firem (Corporate Social Responsibility; CSR) do sféry malých a středních podniků a napomáhá jim tím zvyšovat konkurenceschopnost, udržitelný rozvoj, podporovat inovace a dosáhnout dlouhodobé ziskovosti při dodržování principů sociální spravedlnosti a zodpovědnosti k ochraně životního prostředí.
Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání si pro Vás připravila další, tentokrát prakticky orientovaný, seminář k tématu CSR.
Kapacita prostor je omezena, proto se neváhejte registrovat!
Vstup na seminář je zdarma.
POZVÁNKA NA SEMINÁŘ pro potencionální žadatele o finanční podporu z dotačního programu Jihočeského kraje Podpora přípravy projektových záměrů strategických projektů pro Jihočeský kraj v souladu s Krajskou přílohou k národní RIS3 – 2. výzva.
České firmy stojí na prahu zásadních změn. Klíčem k jejich rozvoji je udržitelné podnikání.
K tomu, aby stavěli na principech udržitelného byznysu, je nutí očekávání zaměstnanců, zákazníků i regulátorů a rychle se proměňující podmínky pro podnikání. Velké nadnárodní korporace řeší toto téma už několik let.
Jste začínajícím podnikatelským subjektem, jehož podnikatelská historie nepřekročila hranici tří let? Chybí vám dostatek finančních prostředků na pořízení moderních zařízení a technologií? Chcete urychlit rozvoj vašeho podnikání?
V operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost byla vyhlášena výzva VI programu Technologie, která je určena na pořízení strojů a technologického vybavení pro začínající podnikatele.
JAIP navázal partnerství se společnosti TECHNODAT.
Předmětem spolupráce bude zejména oblast Průmyslu 4.0
Corporate Social Responsibility neboli Společenská odpovědnost firem (CSR) - v dnešní době již běžná praxe pro velké podniky, ale zatím stále ještě neznámá pro zástupce malých a středních firem. Máme se tématu CSR bát nebo jej brát jako výhodu? Nezatíží to rozpočet firmy nebo pracovní kapacitu zaměstnanců? Odpovědi nejen na tyto otázky hledal již druhý regionální seminář pořádaný k tématu CSR v jižních Čechách.
Podpora vzniku a rozvoje malých a středních podniků je hlavním nástrojem politiky soudržnosti, kterým dochází k posilování regionálních ekonomik a celkovému zvýšení konkurenceschopnosti ekonomiky Jihočeského kraje.
Dne 4.10. 2017 tréninkový a vzdělávací program na podporu podnikání úspěšně odstartoval!
Do programu bylo vybráno 9 začínajících podnikatelů s potenciálem, kteří se mohou zúčastnit tohoto programu zdarma.
Program je podporován Jihočeským krajem a je realizován ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou.
V Jihočeském vědeckotechnickém parku, akciové společnosti Jihočeského kraje, chtějí podpořit všechny, co mají odvahu, zvažují podnikání a svou myšlenku chtějí převést v čin.
Vstup zdarma
Termín: 16.10.2017
Místo: zasedací místnost JAIP, Na Zlaté stoce 1619, 370 05 České Budějovice
Čas konání: 16:00 -17:00
Pořádá: JAIP ve spolupráci s Šachovou univerzitou QCC
Program ideaSTART na podzim tohoto roku připraví začínající podnikatele na úskalí spojená se startem jejich firmy. Příležitost mají právě ti, co podnikání zvažují či již mají nějaké podnikatelské zkušenosti. Účast je díky podpoře Jihočeského kraje bezplatná.
Chtěli bychom Vás informovat o blížící se uzávěrce ERICENA Matchmaking Tour to China. ERICENA - European Research and Innovation Centre of Excellence in China - pomáhá propojovat Evropskou výzkumnou infrastrukturu s partnery v Číně a podporuje společné aktivity.
24.-31.10. probíhají ve městech Chengdu , Peking a Qingdao veletrhy a B2B setkání, která je možné s podporou projektu ERICENA navštívit. Podmínkou pro podporu je účast alespoň ve dvou městech.
Ve spolupráci s firmou RETELA jsme pro vás na následující dny připravili možnost přispět svým nepotřebným telefonem tam, kde je to opravdu třeba.
Sběrné místo: JAIP Na Zlaté stoce 1619, Č. Budějovice
Ke dni 1. 8. 2017 začal druhý ročník start-upové soutěže Connect Visions to Solutions. Soutěž pořádá Česko-německá obchodní a průmyslová komora ve spolupráci s šesti mezinárodními firmami a zaměřuje se na projekty inteligentní infrastruktury.
.
Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání je jedním ze sedmi partnerů mezinárodního projektu „A Roadmap for Integrating Corporate Social Responsibility into EU Member States and Business Practises“ (ROAD CSR, PGI02364), jehož cílem je začlenit do obchodních modelů malých a středních firem zásady společenské odpovědnosti podniků (CSR). Projekt je financován z programu Interreg Europe a kromě České republiky je do projektu zapojena Itálie, Řecko, Slovinsko, Norsko a Španělsko, vedoucí partner je z Kypru.
Zakládáte vlastní firmu? IdeaSTART Vám může pomoci!
Pomocnou ruku při rozjezdu firmy nabízí začínajícím podnikatelům Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou. Dohromady vytvořily program ideaSTART, který je koncipován jako intenzivní vzdělávací a tréninkový kurz. V listopadu 2016 byl úspěšně realizován pilotní běh, letos v září bude odstartován další ročník.
Naučte se prezentovat nejen svou osobu, svůj projekt, ale také svou firmu. Pronikněte do tajů lidské komunikace! Buďte úspěšní! Nemějte strach z prezentace a naučte se zaujmout své publikum!
Reportáž ČT1 – Hledáte pomoc při rozjezdu Vašeho podnikatelského snu? Chcete pomoci se vznikem firmy? Obraťte se na nás. JAIP o.p.s.Vám může pomoci.
Ochutnávku z reportáže České televize naleznete níže.
Vědeckotechnické parky vznikají za účelem vytváření vhodného prostředí pro podporu podnikání založeného na znalostech a inovacích. Jihočeský vědeckotechnický park - I.etapa poskytuje univerzální kancelářské a laboratorní prostory vybavené nábytkem a přístroji za zvýhodněných podmínek všem zájemcům s dobrým nápadem.
Děkujeme Vám za projevenou důvěru a spolupráci v uplynulém roce. Do nového roku Vám přejeme spoustu zdraví, štěstí, pracovních i soukromých úspěchů. Těšíme se na další spolupráci.
Nabízíme Vám tematickyzaměřená videa na podporu začínajících podnikatelů. Cílem je umožnit široké veřejnosti, ale hlavně studentům, aby si rozšířili znalosti z oblasti startupové problematiky. Nadační fond Start it up! ve spolupráci s vybranými osobnostmi vytvořili soubor krátkých videí, která shrnují důležitá témata, která mohou být pro veřejnost zajímavá.
Máte zajímavý nápad? Vyvinuli jste inovativní technologii a chcete si založit vlastní firmu? Nebo již máte firmu založenou, ale potřebujete pomoci s jejím rozjezdem? Nově mohou začínající podnikatelé v Jihočeském kraji využít start-upový program „ideaSTART!“
Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání spolupořádá akci s názvem NANODEN, která se bude konat v sobotu 12. listopadu 2016 v Nákupním centru Géčko v Českých Budějovicích.
Nanoden zahájí prezentace Proč je Česko nano a představení českých nanotechnologických novinek, následně bude probíhat moderovaná talkshow s nanotechnology, výstava výrobků nanotechnologických firem a soutěž o ceny. Akce je otevřená široké veřejnosti.
Záštitu nad touto akcí poskytli mimo jiných také Prof. RNDr. František Vácha, poslanec parlamentu ČR, děkan Přírodovědecké fakulty JU v Českých Budějovicích a Mgr. Jiří Šesták, Ph.D., senátor pro Budějovicko a Třeboňsko.
V rámci akce Týden vzdělávání si Vás dovolujeme pozvat dne 21.9.2016 na prohlídku I. etapy vědeckotechnického parku. Nabízíme Vám ukázku laboratoří, kanceláří, 3D tisku, případně i prezentaci vybrané zasídlené firmy. Cílem akce je seznámit širokou veřejnost s fungováním a činnostmi VTP.
Průmysl 4.0 bude založený na robotizaci, digitalizaci a maximální flexibilitě. První továrny v bavorském Amberku a rakouském Eggelsbergu ukazují, že plány inženýrů a vizionářů mohou fungovat v praxi již nyní.
Nástup Průmyslu 4.0 má být největší změnou ekonomiky za poslední roky. Továrny založené na robotizaci a výrobky napojené na internet věcí mají zásadně změnit roli člověka ve výrobním procesu. První továrny přitom ukazují, že nejde jen o iluzi vzdálené budoucnosti, ale že již nyní podobné provozy mohou fungovat.
Vláda na zasedání 11. července 2016 schválila Aktualizaci Národní strategie inteligentní specializace (RIS3 strategie z anglického „Research and Innovation Strategy for Smart Specialisation“). Strategie určuje nejperspektivnější odvětví českého hospodářství, do kterých pak budou zacíleny peníze z evropských, národních, regionálních i soukromých zdrojů (cca 70 mld Kč).
Co je to Průmysl 4.0? Je naše firma připravena na nastupující průmyslovou revoluci? Držíme krok s moderními trendy? Odpovědi nejen na tyto otázky zazněly v rámci workshopu „Industry 4.0 – how to deal with I4.0”, který ve spolupráci s agenturou CzechInvest a rakouskými partnery pořádala Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s. (JAIP).
Zajímá Vás problematika 4. průmyslové revoluce? Plánujete přeměnu Vaší společnosti na chytrou továrnu? Snažíte se držet krok s moderními trendy?
Pak právě pro Vás jsme ve spolupráci s agenturou CzechInvest a rakouskými partnery připravili praktický workshop na téma „Industry 4.0 – how to deal with I4.0”, který proběhne 29. června 2016 v Českých Budějovicích, na adrese Na Zlaté stoce 1619 (zasedací místnost JAIP).
Máte zajímavý podnikatelský nápad či nadějně rozjetý projekt, který zatím nenabral tu správnou výšku? Soutěž Vodafone Nápad roku 2016 vám pomůže odstartovat a vydržet nahoře co nejdéle! Přihlášky se přijímají do 10. května 2016.
Čtvrtý ročník Evropského týdne biotechnologií se bude konat v termínu od 26. září do 2. října 2016. Biotechnologická národní asociace organizuje akce zaměřené na Biotechnologie po celé Evropě. Organizace akcí probíhá ve spolupráci s podnikatelským sektorem, akademickými a vládními institucemi, muzei i médii.
Evropská komise spustila veřejnou konzultaci v rámci iniciativy pro start-upy. Cílem konzultace je získat zpětnou vazbu ze strany všech zainteresovaných subjektů, včetně podnikatelů a start-upů, ohledně toho jak vhodně reagovat na potřeby start-upů a jak obecně zlepšit podmínky pro jejich fungování v Evropě.
Vláda schválila Národní politiku výzkumu, vývoje a inovací na léta 2016-2020 (NP). V následujících letech bude kladen větší důraz na podporu aplikovaného výzkumu pro potřeby ekonomiky a státní správy. Dokument určuje klíčové obory a výzkumná témata, na něž by se měl aplikovaný výzkum zaměřit. Národní politika také navrhuje změny v řízení a financování vědy tak, aby vznikalo víc špičkových vědeckých výsledků a do výzkumu a vývoje se víc zapojovaly firmy.
V pátek 5. února 2016 se v Bostonu konala konference s názvem Destination Europe. Badatelé z celého světa, jež mají zájem pracovat v Evropě, se na ní seznámili s výzkumnou a inovační kulturou evropského kontinentu. Destination Europe je společná iniciativa Evropské unie a jejich členských států, která informuje o příležitostech, které Evropa nabízí.
Ministerstvo průmyslu a obchodu navazuje na úspěšnou první výzvu programu Záruka 2015 až 2023, která byla vyhlášena 24. 2. 2015. V této první výzvě bylo poskytnuto celkem 2540 záruk v objemu 6,6 mld. Kč, což umožnilo podnikatelům zaručit u komerčních bank úvěry v objemu přes 9 mld. Kč.
Veletrh Věda Výzkum Inovace 2016 se uskuteční 9. - 11. března 2016 v Brně. Cílem Veletrhu Věda Výzkum Inovace je vytvoření nové interdisciplinární platformy propojující vědeckou a výzkumnou sféru s podnikatelským prostředím. Poskytnout příležitost školám, firmám, výzkumníkům a vědeckým týmům alespoň jednou za rok fyzicky představit výstupy své práce
Krajský úřad České Budějovice zveřejnil výzvu z grantového programu Jihočeského kraje, který je určen na rozvoj malých podnikatelů ve vybraných regionech. Tento program přináší možnost získání finančního příspěvku na nákup strojů a technologií ( i použitých) s dotací 50 % uznatelných nákladů, přičemž dotace je poskytnuta v částce od 50 tis. Kč do max. 200 tis. Kč ( tzn. minim. investice ve výši 100 tis. Kč uznatel. nákladů).
Stát začne sbírat informace o výsledcích inovací, o smluvním výzkumu mezi vědci a firmami a o úrovni mezinárodní spolupráce ve vědě. Díky rozšíření stávající evidence se bude moci hodnotit účelnost vynaložených peněz a lépe plánovat rozpočet na vědu. Data se budou sbírat v rámci Informačního systému výzkumu, experimentálního vývoje a inovací (IS VaVaI). Koncepci IS VaVaI na období 2016 až 2020 schválila vláda.
Ministerstvo průmyslu a obchodu jako Řídicí orgán OP PIK vyhlásilo dne 22. prosince 2015 výzvy k dalším programům podpory Operačního programu Podnikání a inovace (OP PIK).
Zveme Vás na další kulatý stůl Centra energeticky efektivních budov, který se bude konat dne 17.12. 2015 od 10.00 hod. v Písku.
Kulatý stůl bude zaměřený na téma Řídících systémů pro inteligentní budovy využívající obnovitelné zdroje energie. V rámci kulatých stolů budou představeny koncepty jednotlivých technologických směrů a možnost spolupráce na výzkumu a vývoji.
Diskusních panelů se budou účastnit zástupci akademické sféry, technologických firem a municipalit.
Dne 30.11.2015 proběhlo v Centru ALGATECH Mikrobiologického ústavu AV ČR v Třeboni první setkání řasových biotechnologů České republiky. Zastoupeno zde bylo 5 výzkumných pracovišť Akademie věd České republiky, 3 univerzitní pracoviště a 5 privátních firem, svou práci představili nejvýznamnější čeští odborníci na řasovou biotechnologii.
Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání získala ČESTNÉ UZNÁNÍ ZA PRVNÍ MÍSTO v národním kole celoevropské soutěže EVROPSKÉ CENY ZA PODPORU PODNIKÁNÍ 2015.
Vláda na svém jednání dne 12.10. 2015 schválila návrh MPO na změnu usnesení z roku 2011, které umožňovalo vznik fondu pro podporu začínajících podnikatelů. Nový Národní inovační fond (NIF) bude nástupcem původně zamýšleného Seed fondu. Současně s návrhem na změnu usnesení předložil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek i studii proveditelnosti podpory kapitálových vstupů v České republice. V Národním inovačním fondu bude alokováno 50 milionů EUR, tedy více než 1 350 milionů korun na podporu startupů a komercializaci výsledků výzkumu a vývoje. Fungovat by měl začít do roku 2017.
Dne 22. září 2015 byl uskutečněn první (konstituční) Monitorovací výbor programu, který se věnoval především schvalování programových dokumentů. Termín pro 2. Monitorovací výbor, na kterém již budou schvalovány projektové žádosti, byl předběžně stanoven na 9.-10. března 2016.
Česká republika se umístila v hodnocení zemí podle počtu nově vzniklých pracovních míst při přepočtu na obyvatele na třetím místě. Vyplývá to z hodnocení společnosti IBN Global Location Trends za rok 2014. Lepší poměr nových pracovních míst na hlavu měla v daném roce pouze Makedonie a Spojené arabské emiráty.
V červenci a v srpnu 2015 vyhlásil Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání prvních 6 výzev. -Individuání projekty systémové (PO 3), Krajské akční plány rozvoje vzdělávání (PO3), Popdora excelentních výzkumných týmů (PO1), Smart Akcelerátor (PO2), Teaming (PO1) a Inkluzivní vzdělávání (PO3).
Chcete zlepšit výrobní procesy, pomoci s vývojem či inovací produktů a služeb nebo inovací procesu při vývoji a zavádění nových produktů a služeb? Máte zájem o zlepšení podnikových procesů? Přihlaste se do programu Partnerství znalostního transferu. Účast na semináři je bezplatná, na seminář je potřeba se registrovat.
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o finanční podporu individuálních projektů ostatních pro oblast podpory 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Celková částka alokovaná pro tuto výzvu činí 460 mil. Kč.
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o finanční podporu individuálních projektů ostatních pro oblast podpory 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
Právě probíhá přihlašování startupů na 2. ročník soutěže Startup Harvest - tedy setkání podnikatelů a investorů. Na jednodenním klání se představí 12 startupů 6 investorům nejen z ČR, ale i ze zahraničí.
Přehled novinek z oblasti podpory podnikání v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) k 25. červnu 2015.
Technologická agentura ČR (TA ČR) oznámila, že 2. veřejná soutěž Programu podpory aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje DELTA bude vyhlášena dne 13. července 2015.
Program podpory spolupráce v aplikovaném výzkumu a experimentálním vývoji prostřednictvím společných projektů technologických a inovačních agentur DELTA (dále jen „program DELTA“) byl schválen usnesením vlády České republiky ze dne 28. srpna 2013 č. 668.
Poznat zajímavosti ze světa techniky měli návštěvníci možnost na zážitkovém dni, který pro děti a rodiče zorganizovaly spolu s partnery Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů pod výstižným názvem Dobrodružství s technikou.
Vláda schválila nový program podpory průmyslového výzkumu s názvem TRIO, který bude realizován v letech 2016 – 2021. Program, který počítá pro výzkumníky a vývojáře s celkovou podporou až 3,7 miliardy korun, předložilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Dovolujeme si Vás tímto informovat o otevření žádostí v Programu podpory spolupráce podniků v Jihočeském kraji a výzkumných organizací s názvem „Jihočeské podnikatelské vouchery."
Zastupitelstvo Jihočeského kraje dne 16. 4. na svém zasedání potvrdilo realizaci Jihočeských podnikatelských voucherů i v roce 2015. Nejdéle do konce dubna bude vyhlášena nová výzva pro podávání žádostí.
V současné době se pro vás připravují veškeré podklady pro podávání žádostí, ale již nyní lze říci, že podmínky budou nastaveny velmi podobně, jako tomu bylo ve výzvě 2014.
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo Avízo o parametrech výzvy pro žadatele k přípravě projektových žádostí do Prioritní osy 3 – Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání. Jedná se o avízo výzvy Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), v rámci které mohou být realizovány individuální projekty systémové ve všech regionech České republiky. Výzva bude řádně vyhlášena v informačním systému MS2014+ po schválení OP VVV ze strany Evropské komise.
Kde má věda největší potenciál pro rozvoj nových aplikací a inovací, jak podpořit využití vědeckých výsledků v praxi a jaký význam mají vědeckotechnické parky pro spolupráci s komerční sférou. To jsou hlavní témata mezinárodní konference „Transfer technologií 2015“, kterou ve dnech 14. – 15. dubna 2015 pořádá Jihočeská univerzita v českobudějovickém Clarion Congress hotelu.
Antimonopolní úřad extrémně dlouhým prošetřováním zhatil šance mladých firem na získání peněz pro inovativní projekty. Ministerstvo průmyslu a obchodu ale připravuje pro start-upy nové nástroje v rámci současného operačního programu.
Na konci dubna by se již podnikatelé měli dočkat vyhlášení prvních výzev. Přinášíme Vám přehled avizovaných výzev, které by měly být otevřeny k podávání žádostí ještě do konce dubna tohoto roku.
Pro všechny, kteří mají zajímavý podnikatelský nápad či nadějně rozjetý projekt, máme důležitý vzkaz: Nenechte své skvělé nápady upadnout v zapomnění! Přihlaste se do 10. května do soutěže Vodafone Nápad roku 2015.
Cílem soutěže je podpořit firmy v jejich dalším rozvoji formou zpětné vazby od podnikatelů, investorů, medializace projektů, investice či v rámci networkingu.
Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání si dovoluje Vám představit novinky týkající se projektu Technické mateřské školy.
Chtěli bychom Vás informovat o nové aplikaci, dostupné na webových stránkách Technických MŠ. Jedná se o veřejnou sekci, ve které jsou umístěny metodické postupy např. pro vznik neviditelného písma.
Cílem nové iniciativy agentury CzechInvest, kterou za pomoci Czech ICT Alliance navazuje na svou dosavadní podporu start-upů je vytvořit v České republice kvalitní prostředí pro rozvoj začínajících inovativních firem.
Zahraniční kancelář CzechTrade v Düsseldorfu pořádá již pátý ročník dodavatelského fóra Sourcing Day Tschechien - setkání českých výrobců s německými nákupčími, který se uskuteční 21. 5. 2015 v Plzni.
Hospodářská komora České republiky ze své kompetence zakotvené v Legislativních pravidlech vlády, z titulu členství v nadnárodních organizacích a při přímé spolupráci s vládou, orgány a institucemi EU ovlivňuje legislativní rámec podnikatelského prostředí.
Rádi bychom Vás informovali o oficiálním prodloužení projektu Stáže pro mladé 2, a to až do konce listopadu 2015, který realizuje Fond dalšího vzdělávání, a do kterého se aktivně zapojila také Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s. a Jihočeská hospodářská komora.
Máte projekt, který přispívá k rozvoji regionu střední Evropy? Chcete spolupracovat s výzkumnými institucemi ze zahraničí? OP CENTRAL EUROPE otevírá výzvu zaměřenou na oblast inovací, udržitelnosti regionu a dopravní dostupnosti. Program podporuje nadnárodní spolupráce mezi veřejnými orgány, vzdělávacími a výzkumnými institucemi a soukromým sektorem ve střední Evropě.
Od 20. 3. 2015 bude opět možné žádat do Programu zvýhodněných regionálních úvěrů pro malé podnikatele v Jihočeském kraji. Cílem programu je pomocí podpory ve formě zvýhodněných úvěrů umožnit realizaci podnikatelských projektů drobných a malých podnikatelů do 50 zaměstnanců v Jihočeském kraji. Vyhlašovatelem programu je Jihočeský kraj a poskytovatelem podpory Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s., která je zároveň kontaktním místem pro příjem žádostí.
Máte nápad na aplikaci a hledáte financování? Chybí vám technické zázemí a zkušenosti v oblasti vedení svého vlastního podniku? Přihlaste se do programu EuropeanPioneers, získejte dotace ve výši až 250 tisíc euro a využijte rady nejlepších odborníků v oblasti tvorby startupů.
Evropská komise dne 12. 3. 2015 otevřela novou výzvu Marie Sklodowska - Curie Actions. Výzva H2020-MSCA-IF-2015 má rozpočet 215.000.000 eur a uzávěrka k předkládání návrhů projektů je 10. 9. 2015.
Tabulka na níže uvedených webových stránkách obsahuje přehled grantů a příspěvkových programů, které jsou aktuální pro podávání žádostí, včetně přiložených materiálů pro zpracování žádostí.
Poslední únorová sobota patřila na Jihočeské univerzitě interaktivní show pro veřejnost. Věda pro každého v Géčku netradiční formou představila Jihočeskou univerzitu a její fakulty.
Pro rok 2015 jsou pro Vás opět připraveny jednodenní workshopy v hotelu IBIS Malá Strana v Praze na Smíchově.
Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) je víceletým tematickým programem v gesci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT), v jehož rámci je možné v programovacím období 2014 - 2020 čerpat finanční prostředky ze strukturálních fondů Evropské unie (EU). Cílem OP VVV je přispět k posunu České republiky (ČR) směrem k ekonomice založené na vzdělané, motivované a kreativní pracovní síle, na produkci kvalitních výsledků výzkumu a jejich využití pro zvýšení konkurenceschopnosti ČR.
Cílem programu EUREKA High-Tech Investment Programme (HTIP) je propojit evropské inovační firmy se zkušenými investory a zlepšit tak možnosti firem zaměřených na aplikovaný výzkum v oblastech ICT, vědy o životě a čistých technologiích. Program začíná jarním kolem webových seminářů, do kterých se mohou přihlásit firmy i budoucí investoři z celé Evropy.
Soutěž Česká inovace vyhlásila nejlepší inovace roku 2014. Nejzajímavější a nejprospěšnější projekty vybrala porota odborníků ze 124 soutěžících inovačních nápadů z různých sfér průmyslu, obchodu, vědy a státní správy. Porota zároveň již udělila dvě speciální ceny za společenskou prospěšnost a nově také za kreativitu.
Společnost T-Mobile vyhlásila již pátý ročník soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy roku. Hlavním cílem této akce je pomoci účastníkům v počáteční fázi podnikání, v hledání příležitostí a partnerů a v orientaci v oblasti financí, marketingu i obchodních strategií. Rady poskytnou zkušení odborníci, investoři a podnikatelé i výherci předchozích ročníků.
Dne 26. února 2015 byla Technologickou agenturou České republiky (TA ČR) vyhlášena druhá veřejná soutěž ve výzkumu a experimentálním vývoji pro Program aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA, Podprogram 1.
Již čtvrté networkingové setkání start-upů, investorů a podnikatelů zaměřené na Google se v Českých Budějovicích uskuteční 24. března 2015. Návštěvníci se mohou těšit na Taťánu Le Moigne, ředitelku Google ČR, a Davida Špinara, výkonnostního ředitele Google a spoluzakladatele agentury H1.
Projekt SPINNET (SPolupráce, INovace, NETworking) vědeckotechnických parků a vysokých škol, kde je JAIP partnerem, zná svého vítěze. Stal se jím Jan Novák z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Cílem projektu, který byl vyhlášen spolu s výsledky dalšího podnikatelského projektu Vizionáři 2014, je ocenit nejlepší studentské nápady, které potenciálně mohou vést k přelomové inovaci s širokým sociálním dopadem.
Od 1.1.2015 můžete využít dalších AKREDITOVANÝCH programů společnosti JAIP o.p.s.
Jihočeský kraj vyhlásil nové grantové programy na rok 2015.
JAIP o.p.s. se stala akreditovanou společností Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy k provádění vzdělávacích programů. (č.a.MSMT-48299/2013)