Stát podpoří start-upy. Chystá náhradu za nevydařený Seed fond

Stát podpoří start-upy. Chystá náhradu za nevydařený Seed fond

Antimonopolní úřad extrémně dlouhým prošetřováním zhatil šance mladých firem na získání peněz pro inovativní projekty. Ministerstvo průmyslu a obchodu ale připravuje pro start-upy nové nástroje v rámci současného operačního programu.

Konkrétnější obrysy by nová podpora start-upů měla nabrat do několika měsíců. Ministerstvo je chce podpořit především formou různých finančních nástrojů, na které je v novém programovém období vyčleněné zhruba dvanáct miliard korun.

Více informací naleznete na http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/stat-podpori-start-upy-chysta-nahradu-za-seed-fond-ktery-skoncil-aniz-zacal-fungovat-62462.html?utm_source=portal&utm_medium=web&utm_campaign=hp_aktuality< přehled aktualit
Úspěšně proběhl 2. ročník Národní konference s tematikou CSR
Již 2. ročník Národní konference s tematikou CSR a Operačního programu Zaměstnanost s názvem „Společně společensky odpovědně“ se uskutečnil dne 7. listopadu 2018 v prostorách Akademie veřejného investování (Pařížská č. 4, Praha 1). Konferenci společně uspořádaly Ministerstvo průmyslu a obchodu, gestor společenské odpovědnosti v ČR, a Ministerstvo práce a sociálních věcí, spolugestor CSR. A JAIP v roli jednoho z řečníků k tématu společenské odpovědnosti firem. 
více ➨
15. listopad 2018 - 16. listopad 2018
ideaSTART 2018
ideaSTART NETRADIČNĚ aneb Jak připravit úspěšnou kampaň poradí přední odborník na crowdfunding Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání (dále JAIP) připravila v rámci mezinárodního projektu CrowdStream praktické kurzy pro zájemce o tvorbu úspěšné kampaně.  Dva jednodenní kurzy se pod hlavičkou vzdělávacího programu IdeaStart a za podpory programu Interreg Danube Transnational Programme uskuteční ve čtvrtek 15.11. a pátek 16.11.2018 (vždy od 9:00 hod.) v zasedací místnosti Jihočeského vědeckotechnického parku v Českých Budějovicích (Lipová 1789, České Budějovice). Vzhledem k velmi omezené kapacitě 10 osob / kurz je nutná rychlá závazná registrace na e-mailové adrese info@jaip.cz. Celodenní občerstvení pro účastníky je zajištěno. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. 
více ➨