Stát podpoří start-upy. Chystá náhradu za nevydařený Seed fond

Stát podpoří start-upy. Chystá náhradu za nevydařený Seed fond

Antimonopolní úřad extrémně dlouhým prošetřováním zhatil šance mladých firem na získání peněz pro inovativní projekty. Ministerstvo průmyslu a obchodu ale připravuje pro start-upy nové nástroje v rámci současného operačního programu.

Konkrétnější obrysy by nová podpora start-upů měla nabrat do několika měsíců. Ministerstvo je chce podpořit především formou různých finančních nástrojů, na které je v novém programovém období vyčleněné zhruba dvanáct miliard korun.

Více informací naleznete na http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/stat-podpori-start-upy-chysta-nahradu-za-seed-fond-ktery-skoncil-aniz-zacal-fungovat-62462.html?utm_source=portal&utm_medium=web&utm_campaign=hp_aktuality< přehled aktualit
Byly vyhlášeny Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost
Dne 8. září 2020 proběhlo vyhlášení druhého ročníku Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2019. Do ocenění se mohly přihlásit firmy, neziskové organizace, mikropodniky i obce realizující v roce 2019 dobrovolné a nadstavbové aktivity s pozitivním dopadem na společnost v ekonomické, sociální a environmentální oblasti. Pod pojmem společenská odpovědnost lze chápat např. stanovení základních hodnot v organizaci, jejich dodržování a šíření; snaha vyjít vstříc zaměstnancům při hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem; podpora místní komunity; ochrana přírodních zdrojů či životního prostředí. Do ocenění se přihlásilo 30 subjektů v 6 kategoriích. Hodnotitelé a regionální Rada pro hodnocení vybrali dle stanovených kritérií v každé kategorii 3 oceněné. Jelikož se nejednalo prvotně o soutěž, ale také o sdílení pozitivních zkušeností realizovaných v Jihočeských firmách a organizacích, udělila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská jako poděkování všem zúčastněným Čestné uznání.
více ➨
23. září 2020
seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“
Regionální kontaktní organizace jižní Čechy – ERA si Vás dovoluje pozvat  na praktický seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“, který se bude konat 23. září 2020 od 9:00 do 15:00 hod. v zasedací místnosti JAIP, Na Zlaté stoce 1619 v Českých Budějovicích.  
více ➨