Tisková zpráva JHK: Až dvě tisícovky návštěvníků zažilo techniku na vlastní kůži na akci Dobrodružství s techikou

Tisková zpráva JHK: Až dvě tisícovky návštěvníků zažilo techniku na vlastní kůži na akci Dobrodružství s techikou

Poznat zajímavosti ze světa techniky měli návštěvníci možnost na zážitkovém dni, který pro děti a rodiče zorganizovaly spolu s partnery Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů pod výstižným názvem Dobrodružství s technikou.

První, pilotní, ročník akce se uskutečnil na českobudějovickém Výstavišti ve čtvrtek 18. 6. 2015. Jeho cílem bylo interaktivní a hravou formou ukázat dětem všech věkových kategorií i jejich rodičům, že techniky se nemusí bát. Ukázat, že technické obory mají obrovskou perspektivu také z hlediska budoucího uplatnění na trhu práce a nejedná se o málo lukrativní práci, jak se o ní smýšlí dnes. Mimo to akce poskytla výjimečný prostor pro společné setkání dětí, jejich rodičů, škol a firem, jejichž zajímavé exponáty zde dávaly jasnou výzvu k tomu, že studovat technické obory může být i zábava.

O tom, že se to povedlo a že akce měla velký úspěch, hovoří nejen spokojenost vystavovatelů, ale především spousta kladných ohlasů od návštěvníků.

Akce byla realizována s finančním přispěním Jihočeského kraje a statutárního města České Budějovice. Hlavními partnery byli Jihočeský kraj a Statutární město České Budějovice. Generálními partnery byli MOTOR JIKOV Group a. s., ČSAD Autobusy České Budějovice a.s., Engel strojírenská spol. s r. o. a Výstaviště České Budějovice a.s.

Více informací naleznete na http://www.jhk.cz/o-nas/aktuality/tiskova-zprava-jhk-az-dve-tisicovky-navstevniku-zazilo-techniku-na-vlastni-kuzi-na-akci-dobrodruzstvi-s-techikou-292.html< přehled aktualit