Začal příjem žádostí v programu RES+ Modernizačního fondu

19. červenec 2021

Začal příjem žádostí v programu RES+ Modernizačního fondu

Státní fond životního prostředí spustil příjem žádostí do programu RES+ pro projekty do 1 MWp a nad 1 MWp. Hlásit se mohou žadatelé s projekty, které prošly začátkem letošního roku předregistrací. Státní fond životního prostředí pro žadatele připravil také instruktážní videa.  

Šanci získat finance z Modernizačního fondu na instalaci střešní FVE mají nyní zejména velcí hráči na energetickém trhu zařazení do systému ETS, solární elektrárny s výkonem nad 1 MW na podnikatelských či obytných budovách nebo projekty sdružené pod jeden žadatelský subjekt.  

Z důvodu překryvu s ostatními dotačními programy nejsou prozatím z programu RES+ podporovány menší projekty jednotlivých výroben elektřiny, a to jak podnikatelské, tak ty na veřejných či obytných budovách. Do konce léta by měl stát představit program navazující na Novou zelenou úsporám a čeká se také na podmínky Operačního programu Životní prostředí (OP ŽP) nebo Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK) - v prvním případě je termín neznámý, o OP TAK má vláda rozhodnout v září, Evropská komise v únoru 2022.

Kdo dosáhne na podporu z RES+ pro střešní FVE?

  • společnosti zařazené do systému ETS
  • solární elektrárny s výkonem nad 1 MW na podnikatelských budovách
  • solární elektrárny s výkonem nad 1 MW na obytných budovách
  • více jednotlivých projektů střešních FVE se samostatným připojením do sítě sdružených pod jeden žadatelský subjekt v rámci jedné žádosti o dotaci


< přehled aktualit