Crowdfunding – pro koho, na co a za kolik? Praktický podzimní rychlokurz.

29. listopad 2018

Crowdfunding – pro koho, na co a za kolik? Praktický podzimní rychlokurz.

V České republice obliba komunitní financování neboli crowdfundingu strmě roste. Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání (JAIP) realizovala v polovině listopadu praktické školení pro začínající podnikatele a další zájemce, kteří zvažují alternativní financování svých projektů. Od základů až po konkrétní detaily přípravy kampaní je provedl přední český odborník David Friedl z poradenské společnosti Fundchaser CZE. Koncem listopadu JAIP chystá ještě praktický rychlokurz určený pro organizace zaměřené na podporu podnikání, vědy a výzkumu.

Rychlokurz nazvaný „Crowdfunding – pro koho, na co a za kolik?“ se tentokrát soustředí na poradce, kteří podnikatelům pomáhají připravit a rozvíjet začínající podnikatelské záměry. „Během realizace našeho projektu zaměřeného na zlepšení přístupu ke crowdfundingu, jako možného finančního nástroje jsme si uvědomili, že informace o existenci alternativních zdrojů financování by měli umět zprostředkovat i poradci, kteří podporují rozvoj podnikání. Ať už z veřejného či soukromého sektoru“, říká Michaela Novotná, ředitelka JAIP. „Zaměříme se tedy zejména na základní orientaci v problematice, identifikaci potenciálu a hlavní výhody a nevýhody“, dodává.

Pro Davida Friedla je to jen další potvrzení rostoucího významu crowdfundingu v České republice. „Stále častěji nás poptávají nejen poradenské, ale i bankovní instituce, abychom jim ve zhuštěné formě proškolili zaměstnance na toto téma. Oni mají pak možnost lépe zacílit svou radu a případně zprostředkovat správný kontakt. Pro základní orientaci v tématu běžně jedno odpoledne“, sděluje David Friedl.

Praktický rychlokurz se uskuteční 29.11. 2018 od 13 hod v zasedací místnosti Jihočeského vědeckotechnického parku (Lipová 1789, České Budějovice) a zváni jsou zástupci všech veřejných i soukromých organizací, kteří se věnují podnikatelskému poradenství.

Vzhledem k omezené kapacitě je nutná rychlá závazná registrace na e-mailové adrese info@jaip.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 < přehled aktualit
Byly vyhlášeny Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost
Dne 8. září 2020 proběhlo vyhlášení druhého ročníku Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2019. Do ocenění se mohly přihlásit firmy, neziskové organizace, mikropodniky i obce realizující v roce 2019 dobrovolné a nadstavbové aktivity s pozitivním dopadem na společnost v ekonomické, sociální a environmentální oblasti. Pod pojmem společenská odpovědnost lze chápat např. stanovení základních hodnot v organizaci, jejich dodržování a šíření; snaha vyjít vstříc zaměstnancům při hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem; podpora místní komunity; ochrana přírodních zdrojů či životního prostředí. Do ocenění se přihlásilo 30 subjektů v 6 kategoriích. Hodnotitelé a regionální Rada pro hodnocení vybrali dle stanovených kritérií v každé kategorii 3 oceněné. Jelikož se nejednalo prvotně o soutěž, ale také o sdílení pozitivních zkušeností realizovaných v Jihočeských firmách a organizacích, udělila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská jako poděkování všem zúčastněným Čestné uznání.
více ➨
23. září 2020
seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“
Regionální kontaktní organizace jižní Čechy – ERA si Vás dovoluje pozvat  na praktický seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“, který se bude konat 23. září 2020 od 9:00 do 15:00 hod. v zasedací místnosti JAIP, Na Zlaté stoce 1619 v Českých Budějovicích.  
více ➨