Crowdfunding – pro koho, na co a za kolik? Praktický podzimní rychlokurz.

29. listopad 2018

Crowdfunding – pro koho, na co a za kolik? Praktický podzimní rychlokurz.

V České republice obliba komunitní financování neboli crowdfundingu strmě roste. Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání (JAIP) realizovala v polovině listopadu praktické školení pro začínající podnikatele a další zájemce, kteří zvažují alternativní financování svých projektů. Od základů až po konkrétní detaily přípravy kampaní je provedl přední český odborník David Friedl z poradenské společnosti Fundchaser CZE. Koncem listopadu JAIP chystá ještě praktický rychlokurz určený pro organizace zaměřené na podporu podnikání, vědy a výzkumu.

Rychlokurz nazvaný „Crowdfunding – pro koho, na co a za kolik?“ se tentokrát soustředí na poradce, kteří podnikatelům pomáhají připravit a rozvíjet začínající podnikatelské záměry. „Během realizace našeho projektu zaměřeného na zlepšení přístupu ke crowdfundingu, jako možného finančního nástroje jsme si uvědomili, že informace o existenci alternativních zdrojů financování by měli umět zprostředkovat i poradci, kteří podporují rozvoj podnikání. Ať už z veřejného či soukromého sektoru“, říká Michaela Novotná, ředitelka JAIP. „Zaměříme se tedy zejména na základní orientaci v problematice, identifikaci potenciálu a hlavní výhody a nevýhody“, dodává.

Pro Davida Friedla je to jen další potvrzení rostoucího významu crowdfundingu v České republice. „Stále častěji nás poptávají nejen poradenské, ale i bankovní instituce, abychom jim ve zhuštěné formě proškolili zaměstnance na toto téma. Oni mají pak možnost lépe zacílit svou radu a případně zprostředkovat správný kontakt. Pro základní orientaci v tématu běžně jedno odpoledne“, sděluje David Friedl.

Praktický rychlokurz se uskuteční 29.11. 2018 od 13 hod v zasedací místnosti Jihočeského vědeckotechnického parku (Lipová 1789, České Budějovice) a zváni jsou zástupci všech veřejných i soukromých organizací, kteří se věnují podnikatelskému poradenství.

Vzhledem k omezené kapacitě je nutná rychlá závazná registrace na e-mailové adrese info@jaip.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 < přehled aktualit