Začínajícím podnikatelům pomůže s rozjezdem firmy start-upový program ideaSTART

01. říjen 2016 - 01. leden 2017

Začínajícím podnikatelům pomůže s rozjezdem firmy start-upový program ideaSTART

Máte zajímavý nápad? Vyvinuli jste inovativní technologii a chcete si založit vlastní firmu? Nebo již máte firmu založenou, ale potřebujete pomoci s jejím rozjezdem? Nově mohou začínající podnikatelé v Jihočeském kraji využít start-upový program „ideaSTART!“

V roce 2015 vzniklo v České republice, dle údajů společnosti Bisnode, 26 953 nových firem. Jedná se o kapitálové společnosti, tedy společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti. V Jihočeském kraji bylo založeno 825 firem, což jsou ale pouhá 3% z celorepublikového počtu. Největší podíl připadá samozřejmě na Prahu. Jsou ovšem i kraje, jako například Jihomoravský či Moravskoslezský, které jsou v počtu nově vzniklých firem před ostatními regiony značně vepředu. „Založit firmu je přitom v posledních letech z administrativního hlediska stále jednodušší,“ sdělila Dana Feferlová, zástupkyně ředitele Jihočeské hospodářské komory, „důležité je ale vytvořit v regionu takové prostředí, kde by tyto tzv. start-upy získaly na jednom místě informace, kontakty a přehled o finančních prostředcích, které budou při rozjezdu potřebovat“.

Pomocnou ruku začínajícím podnikatelům nově nabídne Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s., která ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou připravila 80ti hodinový vzdělávací a tréninkový kurz. „Účelem programu ideaSTART je posunout projekty začínajících firem z pouhého nápadu blíže k realizaci a jejich následnému rozvoji. Začínající podnikatelé budou moci načerpat znalosti a diskutovat svůj záměr s řadou odborníků z oblasti přípravy strategie firmy, volby vhodného business modelu až po účinnou prezentaci svých produktů a služeb zákazníkům,“ uvedla Michaela Novotná, ředitelka Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání, o.p.s.

Díky podpoře Jihočeského kraje proběhne stat-upový program již na podzim tohoto roku a pro účastníky bude zcela zdarma. Zahájení programu ideaSTART je plánováno na začátek listopadu a zájemci se mohou přihlásit na email ratajova@jaip.cz či telefon 385 310 032.

„Je obecně známo, že podíl start-upů, které přežijí kritické období na počátku podnikání a odrazí se k růstu, je velice nízký. Věříme, že program ideaSTART pomůže začínajícím firmám vylepšit jejich bilanci a odstartovat do světa businessu,“ doplnila závěrem Dana Feferlová. 

Tisková zpráva ke stažení zde. 

Podmínky pro zapojení do start-upového programu ideaSTART:

  • Program je určen zejména pro začínající jihočeské firmy s maximálně tříletou historií.
  • Úspěšným absolventům bude poskytnut program ideaSTART zdarma.
  • Odborné workshopy budou zahájeny již 2. listopadu a budou pořádány vždy 2-3 dny v týdnu od 8.30 do 15.30 h v průběhu listopadu a prosince 2016. Individuální konzultace je možné absolvovat i v průběhu ledna 2017.
  • Místem konání ideaSTARTu je zasedací místnost v I. etapě Jihočeského vědeckotechnického parku, Na Zlaté stoce 1619, v Českých Budějovicích.

Z přihlášek zaslaných na email ratajova@jaip.cz do 24. 10. 2016 bude vybráno 10 nejlepších podnikatelských projektů, jejichž zástupci budou moci program ideaSTART absolvovat.

Další informace budou postupně aktualizovány a uveřejňovány na našich webových stránkách.

 < přehled aktualit