S rozjezdem podnikání pomůže vzdělávací program ideaSTART

S rozjezdem podnikání pomůže vzdělávací program ideaSTART

Program ideaSTART na podzim tohoto roku připraví začínající podnikatele na úskalí spojená se startem jejich firmy. Příležitost mají právě ti, co podnikání zvažují či již mají nějaké podnikatelské zkušenosti. Účast je díky podpoře Jihočeského kraje bezplatná.

Začátky podnikání jsou opravdu těžké. Své o tom ví i Čestmír Sukdol, grafický designér na volné noze, který se pustil do podnikání již před lety: „Přesto, že jsem již nějakou dobu podnikal, nevěděl jsem, jak posunout svůj byznys na další úroveň. Potřeboval jsem si ujasnit svůj podnikatelský záměr, správné zacílení marketingu a také zefektivnění účetnictví. Toto a mnohem více mi pomohl vyřešit téměř před rokem program ideaSTART. Moje podnikání nyní stojí na pevných základech a má ten správný směr“.

Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání v říjnu odstartuje již druhý ročník akceleračního programu ideaSTART. Jde o vzdělávací program, který je složen z workshopů a individuálních konzultací. Absolvováním kurzu získají účastníci přehled o legislativě, daních, finančních tocích, ale i o podnikových strategiích.

V loňském roce byla škála podnikatelských záměrů v programu ideaSTART opravdu pestrá. IT firma, grafické studio, konstruktér nebo sociální podnikání. To je ukázka zaměření firem úspěšných absolventů. „Program je unikátní právě ve své flexibilitě. Na workshopy navazují individuální konzultace s odborníky, kde mohou účastnici diskutovat jejich konkrétní problémy, cesty k rozvoji podnikání či legislativní povinnosti týkající se přímo jejich oboru,“ informovala Michaela Novotná, ředitelka Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání.

Na kurz se stále ještě mohou přihlašovat ti, co mají zájem o zahájení či rozvoj podnikání. Díky podpoře Jihočeského kraje je vzdělávání pro účastníky zcela zdarma. Informace a přihlášky naleznou zájemci na internetových stránkách programu www.ideastart.cz 

Celá tisková zpráva je ke stažení zde. < přehled aktualit
Byly vyhlášeny Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost
Dne 8. září 2020 proběhlo vyhlášení druhého ročníku Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2019. Do ocenění se mohly přihlásit firmy, neziskové organizace, mikropodniky i obce realizující v roce 2019 dobrovolné a nadstavbové aktivity s pozitivním dopadem na společnost v ekonomické, sociální a environmentální oblasti. Pod pojmem společenská odpovědnost lze chápat např. stanovení základních hodnot v organizaci, jejich dodržování a šíření; snaha vyjít vstříc zaměstnancům při hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem; podpora místní komunity; ochrana přírodních zdrojů či životního prostředí. Do ocenění se přihlásilo 30 subjektů v 6 kategoriích. Hodnotitelé a regionální Rada pro hodnocení vybrali dle stanovených kritérií v každé kategorii 3 oceněné. Jelikož se nejednalo prvotně o soutěž, ale také o sdílení pozitivních zkušeností realizovaných v Jihočeských firmách a organizacích, udělila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská jako poděkování všem zúčastněným Čestné uznání.
více ➨
23. září 2020
seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“
Regionální kontaktní organizace jižní Čechy – ERA si Vás dovoluje pozvat  na praktický seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“, který se bude konat 23. září 2020 od 9:00 do 15:00 hod. v zasedací místnosti JAIP, Na Zlaté stoce 1619 v Českých Budějovicích.  
více ➨