CzechInvest chce zastřešovat podporu start-upů v České republice

CzechInvest chce zastřešovat podporu start-upů v České republice

Cílem nové iniciativy agentury CzechInvest, kterou za pomoci Czech ICT Alliance navazuje na svou dosavadní podporu start-upů je vytvořit v České republice kvalitní prostředí pro rozvoj začínajících inovativních firem.

K jednomu stolu sezvala ve čtvrtek 26. března 2015 zástupce státní správy a dalších zainteresovaných partnerů, kteří jsou součástí českého start-upového prostředí.

„Naší ambicí je stát se koordinátorem aktivit podporujících českou start-upovou scénu,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera. „Začínajícím podnikatelům chceme na jednom místě nabídnout to, co jim v jejich aktivitách pomůže – informace, kontakty, poradenství zkušenějších, stejně jako možnosti financování. Proto se chceme dohodnout a koordinovat spolupráci s jak soukromými, tak veřejnými a státními organizacemi, které se podpoře start-upů věnují. Cílem je, aby podpora byla systematičtější a programy na sebe navazovaly,“ dodává.

Více informací naleznete na http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/czechinvest-chce-zastresovat-podporu-start-upu-v-ceske-republice-63115.html

Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest< přehled aktualit