CzechInvest chce zastřešovat podporu start-upů v České republice

CzechInvest chce zastřešovat podporu start-upů v České republice

Cílem nové iniciativy agentury CzechInvest, kterou za pomoci Czech ICT Alliance navazuje na svou dosavadní podporu start-upů je vytvořit v České republice kvalitní prostředí pro rozvoj začínajících inovativních firem.

K jednomu stolu sezvala ve čtvrtek 26. března 2015 zástupce státní správy a dalších zainteresovaných partnerů, kteří jsou součástí českého start-upového prostředí.

„Naší ambicí je stát se koordinátorem aktivit podporujících českou start-upovou scénu,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera. „Začínajícím podnikatelům chceme na jednom místě nabídnout to, co jim v jejich aktivitách pomůže – informace, kontakty, poradenství zkušenějších, stejně jako možnosti financování. Proto se chceme dohodnout a koordinovat spolupráci s jak soukromými, tak veřejnými a státními organizacemi, které se podpoře start-upů věnují. Cílem je, aby podpora byla systematičtější a programy na sebe navazovaly,“ dodává.

Více informací naleznete na http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/czechinvest-chce-zastresovat-podporu-start-upu-v-ceske-republice-63115.html

Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest< přehled aktualit
Úspěšně proběhl 2. ročník Národní konference s tematikou CSR
Již 2. ročník Národní konference s tematikou CSR a Operačního programu Zaměstnanost s názvem „Společně společensky odpovědně“ se uskutečnil dne 7. listopadu 2018 v prostorách Akademie veřejného investování (Pařížská č. 4, Praha 1). Konferenci společně uspořádaly Ministerstvo průmyslu a obchodu, gestor společenské odpovědnosti v ČR, a Ministerstvo práce a sociálních věcí, spolugestor CSR. A JAIP v roli jednoho z řečníků k tématu společenské odpovědnosti firem. 
více ➨
15. listopad 2018 - 16. listopad 2018
ideaSTART 2018
ideaSTART NETRADIČNĚ aneb Jak připravit úspěšnou kampaň poradí přední odborník na crowdfunding Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání (dále JAIP) připravila v rámci mezinárodního projektu CrowdStream praktické kurzy pro zájemce o tvorbu úspěšné kampaně.  Dva jednodenní kurzy se pod hlavičkou vzdělávacího programu IdeaStart a za podpory programu Interreg Danube Transnational Programme uskuteční ve čtvrtek 15.11. a pátek 16.11.2018 (vždy od 9:00 hod.) v zasedací místnosti Jihočeského vědeckotechnického parku v Českých Budějovicích (Lipová 1789, České Budějovice). Vzhledem k velmi omezené kapacitě 10 osob / kurz je nutná rychlá závazná registrace na e-mailové adrese info@jaip.cz. Celodenní občerstvení pro účastníky je zajištěno. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. 
více ➨