
Cílem realizace projektu je zlepšení informovanosti a snaha o vyvrácení předsudků a stereotypů, které se váží k genderově atypickým oborům a pracovním profesím.

Vytvořit síť mateřských škol, nabízejících ve svém školním vzdělávacím programu polytechnické vzdělávání, které vede nejenom ke kreativitě a k získání lepšího vztahu k rukodělné práci, ale také k zájmu o techniku kolem nás a v neposlední řadě učí děti dokončovat započatou práci.

Praktická výuka přírodovědných a technických předmětů s důrazem na nacházení mezipředmětových vazeb pro žáky základních škol.

Prohloubení zájmu žáků a žákyň 6. až 9. tříd ZŠ a nižších stupňů osmiletých gymnázií o přírodovědné předměty, zvýšení kvality počátečního vzdělávání 11 až 15 letých žáků v přírodovědných předmětech a posílení praktické a laboratorní výuky.

Cílem projektu byla propagace zdravého životního stylu a vědeckých poznatků (zejména JU v ČB a TZ Freistadt) významných pro rozvoj a propagaci Jihočeského kraje.

Biotechnologická konference měla za cíl informovat širokou odbornou i laickou veřejnost o aktuálním stavu a vývoji biotechnologických disciplín v České republice.

Volně přístupná výstava na náměstí Přemysla Otakara II. přiblížila několik vědeckých témat pracovišť Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a ústavů Biologického centra Akademie věd. Její součástí byla i fotografická soutěž pro veřejnost na téma živé přírody.
do projektuduben 2010 - říjen 2010ČESKÉ BUDĚJOVICE - MĚSTO VĚDYCílem projektu bylo zlepšit kvalitu služeb v cestovním ruchu prostřednictvím zkvalitnění prezentace významných regionálních vědeckých výsledků a tím Českých Budějovic jakožto města vědy v tuzemsku i zahraničí.

Bridge4Innovation (B4I) je multifunkční platforma pro podporu a popularizaci výzkumu, vývoje a inovací, tedy platforma spolupráce vybraných klíčových regionálních partnerů s výrazným zapojením podnikatelské a veřejné sféry v rámci Jihočeského kraje.

Specifické vzdělávací a podpůrné aktivity, které umožnily pracovníkům VaV získat takové kompetence a podporu, které maximálně eliminují možné bariéry jejich zapojení do mezinárodních VaV projektů.
Realizace projektu v úzké spolupráci s Centrem výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i

Projekt CIREVALC se zaměřuje na budování a upscaling /rozšiřování/ modelů cirkulární ekonomiky regionálních hodnotových řetězců v oblasti potravinářského, gatronomického a obalového sektoru prostřednictvím budování komunity, posílením znalosti a dovedností z oblasti cirkularity u podniků, nepodnikatelských subjektů a místních komunit a zlepšením politického učení.

Hlavním cílem projektu RECONMATIC je testovat, validovat a integrovat inovační řešení a nástroje pro CDW management (oběhový a demoliční management) v rámci celého životního cyklu budov a infrastruktury za účelem dosažení změny v rámci stavebního průmyslu v Evropě tak, aby bylo dosaženo nulového odpadu, zlepšení využívání přírodních zdrojů a snížení spotřeby energií. Tohoto bude dosaženo zmírněním a omezením odpadu, bude vyvinut tlak na zvýšení efektivity využívání primárních materiálů za podpory digitalizace, automatizovaných nástrojů a zlepšení rozhodovacích procesů.

Cílem přeshraničního projektu CSR-NET je prostřednictvím udržitelné sítě, vzniklé z přeshraničního partnerství, zlepšit osvětu a zapojení organizací veřejné správy do realizace CSR principů.

Cílem projektu je připravit evropský trh – se zaměřením na střední a jihovýchodní Evropu včetně zemí Kavkazu – na intenzivnější využívání inovativních mechanismů financování v energetickém sektoru. To má za cíl usnadnit nárůst investic do energetických projektů a služeb.

Projekt CE RESPONSIBLE poukazuje na nedostatek znalostí v oblasti podpory v sociálním podnikání. Cílem projektu je vznik databáze/sítě, která usnadní propojení cílových skupin (podnikatelů podporujících CSR a sociální podniky). Důležité je využití jejich zdrojů k podpoře sociálních aktivit a projektů a tím uspokojení potřeb obou stran. Výstupem je samostatně fungující systém formou fyzického/virtuálního propojení.

Projekt usiluje o to pomoci členským státům EU aplikovat principy společenské odpovědnosti firem (CSR) jako holistický manažerský přístup do malých a středních podniků (MSP). Tím se zvýší jejich konkurenceschopnost a dlouhodobá udržitelnost.

Hlavním cílem projektu je zvýšit efektivitu veřejné/soukromé podpory podnikání spin-off, start-up a sociálních firem za účelem zpřístupnění alternativních zdrojů financování (crowdfunding) a lepšího využití poznatků pro další inovace v Podunají.

Hlavním cílem projektu je zefektivnění regionální inovační politiky ve smyslu odstranění hlavních komunikačních bariér mezi autory inovativních produktů a trhy, resp. uživateli (tzn. zefektivnění transferu inovovaného produktu na trh).

Smyslem je rozvíjet společné aktivity obou regionů při podpoře technologií a inovací a zároveň vytvářet a posilovat image společného technologicky vyspělého regionu Mühlviertel-jižní Čechy.

Prostřednictvím společné přeshraniční sítě aktérů v oblasti technologické kompetence byl vymezen Jihočeský kraj, resp. Horní Rakousko, jako oblast s vysokým potenciálem pro technologický rozvoj, vědecko-výzkumnou kariéru a inovační podnikání.

Pomoc malým a středním podnikům s rychlejším uplatněním inovativních produktů a služeb na trhu, a tím ekonomicky stimulovat růst regionů.

Rozvoj evropské metodologie, nástrojů a indikátorů, které umožnily regionálním zástupcům ohodnotit vliv výzkumné a inovační politiky v rámci Evropské unie.

Projekt je zaměřen na zvýšení odborné kompetence zaměstnanců a spolupráci s aplikační sférou na Úseku transferu technologií Biologického centra AV ČR, v. v. i. (ÚTT). Za pomoci partnera projektu JAIP o.p.s. bude nastaven systém, který umožní rozšířit financování aktivit VaVaI o alternativní zdroje.

Zajištění laboratorního a dalšího vnitřního vybavení I. etapy Jihočeského vědecko-technického parku.

Projekt SPolupráce INovace a NETworkig (SPINNET)

Cílem projektu je zlepšení kvality a dostupnosti specifických poradenských služeb zaměřených na přípravu projektů inovačních malých a středních podniků, smyslem projektu je pomoci připravit začínající firmy na financování formou rizikového kapitálu.