NANODEN ČB

12. listopad 2016

NANODEN ČB

Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání spolupořádá akci s názvem NANODEN, která se bude konat v sobotu 12. listopadu 2016 v Nákupním centru Géčko v Českých Budějovicích.  

Nanoden zahájí prezentace Proč je Česko nano a představení českých nanotechnologických novinek, následně bude probíhat moderovaná talkshow s nanotechnology, výstava výrobků nanotechnologických firem a soutěž o ceny. Akce je otevřená široké veřejnosti. 

Nanoden už proběhl za podpory hejtmana Libereckého kraje v roce 2015 v Liberci, v letošním roce pak pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a Magistrátu v Brně a v rámci Týdne inovací ve spolupráci s ELAI i v Praze. 

Nanotechnologie jako jedna z hlavních inovací 21. století otevírají českým firmám nové tržní příležitosti, umožní vytvořit tisíce nových pracovních míst a díky výrobě produktů s vysokou přidanou hodnotou přispějí k vyšší konkurenceschopnosti tuzemské ekonomiky. Podpora znalostí nanotechnologií znamená podporu lepší budoucnosti naší země. V popularizačním a vzdělávacím projektu „Česko je nano“ chce Asociace nanotechnologického průmyslu ČR veřejnosti atraktivní formou ukázat, jakých úspěchů dosáhli čeští vědci a výzkumní pracovníci v oblasti nanotechnologie a názorně předvést princip fungování zajímavých českých nanovynálezů a jejich využití v praxi. Součástí projektu „Česko je nano“ jsou Nanodny ve všech krajským městech České republiky včetně Prahy.

Záštitu nad touto akcí poskytli mimo jiných také Prof. RNDr. František Vácha, poslanec parlamentu ČR, děkan Přírodovědecké fakulty JU v Českých Budějovicích a Mgr. Jiří Šesták, Ph.D., senátor pro Budějovicko a Třeboňsko.

Jde o to, představit veřejnosti nejzajímavější produkty a vynálezy českých nanofirem, proto se neváhejte této originální akce zúčastnit! 

Zde naleznete odkaz na Asociaci nanotechnologického průmyslu ČR. < přehled aktualit
Úspěšně proběhl 2. ročník Národní konference s tematikou CSR
Již 2. ročník Národní konference s tematikou CSR a Operačního programu Zaměstnanost s názvem „Společně společensky odpovědně“ se uskutečnil dne 7. listopadu 2018 v prostorách Akademie veřejného investování (Pařížská č. 4, Praha 1). Konferenci společně uspořádaly Ministerstvo průmyslu a obchodu, gestor společenské odpovědnosti v ČR, a Ministerstvo práce a sociálních věcí, spolugestor CSR. A JAIP v roli jednoho z řečníků k tématu společenské odpovědnosti firem. 
více ➨
15. listopad 2018 - 16. listopad 2018
ideaSTART 2018
ideaSTART NETRADIČNĚ aneb Jak připravit úspěšnou kampaň poradí přední odborník na crowdfunding Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání (dále JAIP) připravila v rámci mezinárodního projektu CrowdStream praktické kurzy pro zájemce o tvorbu úspěšné kampaně.  Dva jednodenní kurzy se pod hlavičkou vzdělávacího programu IdeaStart a za podpory programu Interreg Danube Transnational Programme uskuteční ve čtvrtek 15.11. a pátek 16.11.2018 (vždy od 9:00 hod.) v zasedací místnosti Jihočeského vědeckotechnického parku v Českých Budějovicích (Lipová 1789, České Budějovice). Vzhledem k velmi omezené kapacitě 10 osob / kurz je nutná rychlá závazná registrace na e-mailové adrese info@jaip.cz. Celodenní občerstvení pro účastníky je zajištěno. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. 
více ➨