Základní poradenství

Nabízíme poradenství v následujících oblastech:

  • duševní vlastnictví
  • dotační tituly
  • informační servis pro začínající i zkušené podnikatele,
    kteří hledají nové impulsy pro svůj byznys
  • mezinárodní spolupráce ve vědě a výzkumu

 

Poradenství pro podnikatele

Nabízíme základní informace potřebné pro podnikání (zahájení činnosti, provoz a financování podniku, informace o podnikání v rámci EU a další). Tyto informace obdrží každý podnikatel z veřejných informačních zdrojů formou nárokové služby rychle, přehledně a hlavně bezplatně.

Dále vám pomůžeme se zorientovat v oblasti finančních zdrojů a programů pro malé a střední podnikatele, problematiky podnikání v EU, daní a účetnictví, řízení lidských zdrojů, podnikatelských záměrů i realizačních plánů, vytváření kooperačních sítí, klastrů, inovační poradenství.

 

Mezinárodní spolupráce ve vědě a výzkumu

Nabízíme pracovníkům výzkumu a vývoje v Jihočeském kraji možnost konzultovat připravované projektové záměry mezinárodní vědecko-výzkumné spolupráce. Naši konzultanti disponují dlouholetými zkušenostmi jak v oblasti zpracování projektových žádostí, tak i ve vyhledávání vhodných partnerů či podpory v průběhu realizace mezinárodního projektu. 

Úspěšně proběhl 2. ročník Národní konference s tematikou CSR
Již 2. ročník Národní konference s tematikou CSR a Operačního programu Zaměstnanost s názvem „Společně společensky odpovědně“ se uskutečnil dne 7. listopadu 2018 v prostorách Akademie veřejného investování (Pařížská č. 4, Praha 1). Konferenci společně uspořádaly Ministerstvo průmyslu a obchodu, gestor společenské odpovědnosti v ČR, a Ministerstvo práce a sociálních věcí, spolugestor CSR. A JAIP v roli jednoho z řečníků k tématu společenské odpovědnosti firem. 
více ➨
15. listopad 2018 - 16. listopad 2018
ideaSTART 2018
ideaSTART NETRADIČNĚ aneb Jak připravit úspěšnou kampaň poradí přední odborník na crowdfunding Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání (dále JAIP) připravila v rámci mezinárodního projektu CrowdStream praktické kurzy pro zájemce o tvorbu úspěšné kampaně.  Dva jednodenní kurzy se pod hlavičkou vzdělávacího programu IdeaStart a za podpory programu Interreg Danube Transnational Programme uskuteční ve čtvrtek 15.11. a pátek 16.11.2018 (vždy od 9:00 hod.) v zasedací místnosti Jihočeského vědeckotechnického parku v Českých Budějovicích (Lipová 1789, České Budějovice). Vzhledem k velmi omezené kapacitě 10 osob / kurz je nutná rychlá závazná registrace na e-mailové adrese info@jaip.cz. Celodenní občerstvení pro účastníky je zajištěno. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. 
více ➨