Základní poradenství

Nabízíme poradenství v následujících oblastech:

  • duševní vlastnictví
  • dotační tituly
  • informační servis pro začínající i zkušené podnikatele,
    kteří hledají nové impulsy pro svůj byznys
  • mezinárodní spolupráce ve vědě a výzkumu

 

Poradenství pro podnikatele

Nabízíme základní informace potřebné pro podnikání (zahájení činnosti, provoz a financování podniku, informace o podnikání v rámci EU a další). Tyto informace obdrží každý podnikatel z veřejných informačních zdrojů formou nárokové služby rychle, přehledně a hlavně bezplatně.

Dále vám pomůžeme se zorientovat v oblasti finančních zdrojů a programů pro malé a střední podnikatele, problematiky podnikání v EU, daní a účetnictví, řízení lidských zdrojů, podnikatelských záměrů i realizačních plánů, vytváření kooperačních sítí, klastrů, inovační poradenství.

 

Mezinárodní spolupráce ve vědě a výzkumu

Nabízíme pracovníkům výzkumu a vývoje v Jihočeském kraji možnost konzultovat připravované projektové záměry mezinárodní vědecko-výzkumné spolupráce. Naši konzultanti disponují dlouholetými zkušenostmi jak v oblasti zpracování projektových žádostí, tak i ve vyhledávání vhodných partnerů či podpory v průběhu realizace mezinárodního projektu. 

Studenti mohou získat až 20 milionů na své podnikatelské projekty v soutěži Nápad roku
Máte skvělý podnikatelský nápad nebo rozjetý projekt, který stále čeká na tu správnou příležitost? Přihlaste se do 11. ročníku soutěže Vodafone Nápad roku 2018! Vítězné projekty vyhrávají 300 tisíc korun, cestu do HQ Huawei v Shenzhenu či na startupové konference v Evropě. Dále můžete získat investici až 20 milionů korun, váš projekt dostane mediální prostor a zpětnou vazbu od více jak 30 mentorů.  
více ➨
Společenská odpovědnost firem není jen výsadou velkých společností
Společenská odpovědnost firem (z anglického Corporate Social Responsibility; CSR) je ve zjednodušeném pojetí dobrovolný závazek / vlastní přesvědčení obchodních firem chovat se odpovědně k prostředí i společnosti, ve které působí. Takové chování je uskutečňováno nad rámec zákonných předpisů, běžných obchodních praktik i etických a společenských očekávání. Tématem společenské odpovědnosti firem se zabývá také Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s. (dále jen JAIP). V rámci realizace mezinárodního projektu uváděného pod zkratkou „Road-CSR“ (vychází z oficiálního názvu projektu Roadmap for Integrating Corporate Social Responsibility) šíří myšlenku společenské odpovědnosti firem do sféry malých a středních podniků. Za tímto účelem organizuje JAIP řadu aktivit, které zvyšují obecné povědomí o společenské odpovědnosti. Jednou z těchto aktivit byl také odborný Společensky odpovědný seminář (nejen) pro malé a střední firmy, pořádaný ve spolupráci s firmami působícími v Jihočeském kraji.  
více ➨