„Data jako motor rozvoje Vaší firmy“

25. duben 2018

„Data jako motor rozvoje Vaší firmy“

Místo konání: ČB, JHK

Workshop s názvem „Data jako motor rozvoje Vaší firmy“ představí možnosti, jaké nabízí Národní centrum Průmyslu 4.0 pro malé a střední podniky. Dále detailněji seznámí s problematikou Velkých dat a jejich vztahem ke změnám označovaným jako 4. průmyslová revoluce – Průmysl 4.0. Podíváme se na konkrétní příklady využití datové analýzy v průmyslu a společně se pokusíme najít cesty, jak množství těchto úspěšných realizací dále rozšířit. Nebude chybět ani praktická ukázka softwarového nástroje Exalead OnePart - rozšířená verze obecného vyhledávače EXALEAD, který využívají především firmy z oblasti vývoje, konstrukce a výroby, které pracují s výkresy a 3D modely.

Více informací naleznete na webu JHK< přehled akcí
Studenti mohou získat až 20 milionů na své podnikatelské projekty v soutěži Nápad roku
Máte skvělý podnikatelský nápad nebo rozjetý projekt, který stále čeká na tu správnou příležitost? Přihlaste se do 11. ročníku soutěže Vodafone Nápad roku 2018! Vítězné projekty vyhrávají 300 tisíc korun, cestu do HQ Huawei v Shenzhenu či na startupové konference v Evropě. Dále můžete získat investici až 20 milionů korun, váš projekt dostane mediální prostor a zpětnou vazbu od více jak 30 mentorů.  
více ➨
Společenská odpovědnost firem není jen výsadou velkých společností
Společenská odpovědnost firem (z anglického Corporate Social Responsibility; CSR) je ve zjednodušeném pojetí dobrovolný závazek / vlastní přesvědčení obchodních firem chovat se odpovědně k prostředí i společnosti, ve které působí. Takové chování je uskutečňováno nad rámec zákonných předpisů, běžných obchodních praktik i etických a společenských očekávání. Tématem společenské odpovědnosti firem se zabývá také Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s. (dále jen JAIP). V rámci realizace mezinárodního projektu uváděného pod zkratkou „Road-CSR“ (vychází z oficiálního názvu projektu Roadmap for Integrating Corporate Social Responsibility) šíří myšlenku společenské odpovědnosti firem do sféry malých a středních podniků. Za tímto účelem organizuje JAIP řadu aktivit, které zvyšují obecné povědomí o společenské odpovědnosti. Jednou z těchto aktivit byl také odborný Společensky odpovědný seminář (nejen) pro malé a střední firmy, pořádaný ve spolupráci s firmami působícími v Jihočeském kraji.  
více ➨