VĚDA VE FOTOGRAFII


<< zpět na přehled projektů

Název:

VĚDA VE FOTOGRAFII

Program:

Dotační program města České Budějovice na podporu kultury v roce 2012

Číslo projektu:

2012001291

Název výzvy:

OP3 - Kulturní projekty
Žadatel: Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s.
Trvání: 4/2012 - 6/2012

 


Obsah

Jedná se o krátkodobý projekt menšího rozsahu, který byl podpořen z grantu statutárního města České Budějovice na podporu kultury na rok 2012.
 
Uspořádání statické nekomerční výstavy, prezentující zajímavým a atraktivním způsobem práci vědců Jihočeské univerzity (JČU) a Biologického centra AV ČR. Výstava obsahovala 30 velkoformátových fotografií pod širým nebem na veřejných prostranstvích v Českých Budějovicích (např. náměstí Přemysla Otakara II., Senovážné náměstí apod.). Výstava byla tematicky zaměřena na přírodní vědy. 
 
Soutěž veřejnosti o nejlepší fotografii související s tématem výstavy měla přitáhnout větší pozornost k přírodním vědám. Popularizační charakter projektu byl patrný také u výstavy. Záměrně byly voleny atraktivní obrazové výjevy, které byly vytištěny ve velkém formátu. Výstava navíc byla umístěna na velmi frekventovaném místě a volně přístupná veřejnosti. Popisky byly provedeny v českém a anglickém jazyce. To vše bylo učiněno za účelem přitáhnutí co největší pozornosti veřejnosti k vědě, především k vědě ve městě resp. v regionu.

Výstupy

  • Ucelená prezentace fotografií s popisy (výstava) - ke stažení v rozližení pro web zde (pdf, 12MB)
  • Soutěž veřejnosti o nejlepší fotografii související s tématem výstavy

 


                                                                                        
<< zpět na přehled projektů
Úspěšně proběhl 2. ročník Národní konference s tematikou CSR
Již 2. ročník Národní konference s tematikou CSR a Operačního programu Zaměstnanost s názvem „Společně společensky odpovědně“ se uskutečnil dne 7. listopadu 2018 v prostorách Akademie veřejného investování (Pařížská č. 4, Praha 1). Konferenci společně uspořádaly Ministerstvo průmyslu a obchodu, gestor společenské odpovědnosti v ČR, a Ministerstvo práce a sociálních věcí, spolugestor CSR. A JAIP v roli jednoho z řečníků k tématu společenské odpovědnosti firem. 
více ➨
15. listopad 2018 - 16. listopad 2018
ideaSTART 2018
ideaSTART NETRADIČNĚ aneb Jak připravit úspěšnou kampaň poradí přední odborník na crowdfunding Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání (dále JAIP) připravila v rámci mezinárodního projektu CrowdStream praktické kurzy pro zájemce o tvorbu úspěšné kampaně.  Dva jednodenní kurzy se pod hlavičkou vzdělávacího programu IdeaStart a za podpory programu Interreg Danube Transnational Programme uskuteční ve čtvrtek 15.11. a pátek 16.11.2018 (vždy od 9:00 hod.) v zasedací místnosti Jihočeského vědeckotechnického parku v Českých Budějovicích (Lipová 1789, České Budějovice). Vzhledem k velmi omezené kapacitě 10 osob / kurz je nutná rychlá závazná registrace na e-mailové adrese info@jaip.cz. Celodenní občerstvení pro účastníky je zajištěno. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. 
více ➨