VĚDA VE FOTOGRAFII


<< zpět na přehled projektů

Název:

VĚDA VE FOTOGRAFII

Program:

Dotační program města České Budějovice na podporu kultury v roce 2012

Číslo projektu:

2012001291

Název výzvy:

OP3 - Kulturní projekty
Žadatel: Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s.
Trvání: 4/2012 - 6/2012

 


Obsah

Jedná se o krátkodobý projekt menšího rozsahu, který byl podpořen z grantu statutárního města České Budějovice na podporu kultury na rok 2012.
 
Uspořádání statické nekomerční výstavy, prezentující zajímavým a atraktivním způsobem práci vědců Jihočeské univerzity (JČU) a Biologického centra AV ČR. Výstava obsahovala 30 velkoformátových fotografií pod širým nebem na veřejných prostranstvích v Českých Budějovicích (např. náměstí Přemysla Otakara II., Senovážné náměstí apod.). Výstava byla tematicky zaměřena na přírodní vědy. 
 
Soutěž veřejnosti o nejlepší fotografii související s tématem výstavy měla přitáhnout větší pozornost k přírodním vědám. Popularizační charakter projektu byl patrný také u výstavy. Záměrně byly voleny atraktivní obrazové výjevy, které byly vytištěny ve velkém formátu. Výstava navíc byla umístěna na velmi frekventovaném místě a volně přístupná veřejnosti. Popisky byly provedeny v českém a anglickém jazyce. To vše bylo učiněno za účelem přitáhnutí co největší pozornosti veřejnosti k vědě, především k vědě ve městě resp. v regionu.

Výstupy

  • Ucelená prezentace fotografií s popisy (výstava) - ke stažení v rozližení pro web zde (pdf, 12MB)
  • Soutěž veřejnosti o nejlepší fotografii související s tématem výstavy

 


                                                                                        
<< zpět na přehled projektů