VĚDA VE FOTOGRAFII


<< zpět na přehled projektů

Název:

VĚDA VE FOTOGRAFII

Program:

Dotační program města České Budějovice na podporu kultury v roce 2012

Číslo projektu:

2012001291

Název výzvy:

OP3 - Kulturní projekty
Žadatel: Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s.
Trvání: 4/2012 - 6/2012

 


Obsah

Jedná se o krátkodobý projekt menšího rozsahu, který byl podpořen z grantu statutárního města České Budějovice na podporu kultury na rok 2012.
 
Uspořádání statické nekomerční výstavy, prezentující zajímavým a atraktivním způsobem práci vědců Jihočeské univerzity (JČU) a Biologického centra AV ČR. Výstava obsahovala 30 velkoformátových fotografií pod širým nebem na veřejných prostranstvích v Českých Budějovicích (např. náměstí Přemysla Otakara II., Senovážné náměstí apod.). Výstava byla tematicky zaměřena na přírodní vědy. 
 
Soutěž veřejnosti o nejlepší fotografii související s tématem výstavy měla přitáhnout větší pozornost k přírodním vědám. Popularizační charakter projektu byl patrný také u výstavy. Záměrně byly voleny atraktivní obrazové výjevy, které byly vytištěny ve velkém formátu. Výstava navíc byla umístěna na velmi frekventovaném místě a volně přístupná veřejnosti. Popisky byly provedeny v českém a anglickém jazyce. To vše bylo učiněno za účelem přitáhnutí co největší pozornosti veřejnosti k vědě, především k vědě ve městě resp. v regionu.

Výstupy

  • Ucelená prezentace fotografií s popisy (výstava) - ke stažení v rozližení pro web zde (pdf, 12MB)
  • Soutěž veřejnosti o nejlepší fotografii související s tématem výstavy

 


                                                                                        
<< zpět na přehled projektů
Byly vyhlášeny Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost
Dne 8. září 2020 proběhlo vyhlášení druhého ročníku Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2019. Do ocenění se mohly přihlásit firmy, neziskové organizace, mikropodniky i obce realizující v roce 2019 dobrovolné a nadstavbové aktivity s pozitivním dopadem na společnost v ekonomické, sociální a environmentální oblasti. Pod pojmem společenská odpovědnost lze chápat např. stanovení základních hodnot v organizaci, jejich dodržování a šíření; snaha vyjít vstříc zaměstnancům při hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem; podpora místní komunity; ochrana přírodních zdrojů či životního prostředí. Do ocenění se přihlásilo 30 subjektů v 6 kategoriích. Hodnotitelé a regionální Rada pro hodnocení vybrali dle stanovených kritérií v každé kategorii 3 oceněné. Jelikož se nejednalo prvotně o soutěž, ale také o sdílení pozitivních zkušeností realizovaných v Jihočeských firmách a organizacích, udělila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská jako poděkování všem zúčastněným Čestné uznání.
více ➨
23. září 2020
seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“
Regionální kontaktní organizace jižní Čechy – ERA si Vás dovoluje pozvat  na praktický seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“, který se bude konat 23. září 2020 od 9:00 do 15:00 hod. v zasedací místnosti JAIP, Na Zlaté stoce 1619 v Českých Budějovicích.  
více ➨