TROJLÍSTEK


<< zpět na přehled projektů

 

Název:

Trojlístek - podpora výuky přírodopisu, biologie, fyziky a chemie žáků ve věku 11 až 15 let

Zkrácený název:

TROJLÍSTEK

Program:

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Číslo projektu:

CZ.1.07/1.1.00/26.0044

Název výzvy:

IPo - oblast podpory 1.1
Žadatel: Centrum vzdělanosti Libereckého kraje
Trvání: 1/2012 - 12/2013
Partneři:

Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání
Asociace institucí a odborníků transferu znalostí 
Institut rozvoje evropských regionů
Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR 

Web projektu: http://www.portal-ctyrlistek.cz/

 


Obsah

Projekt Trojlístek byl zaměřen na prohloubení zájmu žáků a žákyň 6. až 9. tříd ZŠ a nižších stupňů osmiletých gymnázií o přírodovědné předměty, zvýšení kvality počátečního vzdělávání 11 až 15 letých žáků v přírodovědných předmětech a posílení praktické a laboratorní výuky, která je v současné době nedostatečná. 

Projekt byl realizován v Ústeckém, Libereckém, Pardubickém, Plzeňském a Jihočeském kraji.

  • vytvoření 3 metodik (metodika z Fyziky, Chemie, Biologie/přírodopis) -  pilotní ověření v reálné výuce na min. 20 základních školách a osmiletých gymnáziích
  • proškoleno 400 učitelů v práci s nově vzniklými metodikami
  • 6 000 žáků a žákyň seznámeno s kouzlem bádání
  • 60 minutový filmový metodický dokument
  • vytvoření a provoz portálu Čtyřlístek (později bude rozšířen také o zeměpis)

Výstupy

Publicita

Ukončení a udržitelnost projektu

Projekt "Trojlístek"  byl v souladu s plánem ukončen  k 31.12.2013. Všechny plánované monitorovací indikátory byly splněny a přeplněny. I po skončení projektu zůstávají i nadále funkční webové stránky http://www.portal-ctyrlistek.cz/

VŠECHNY PROJEKTOVÉ VÝSTUPY JSOU PRO ODBORNOU I LAICKOU VEŘEJNOST BEZPLATNĚ A VOLNĚ DOSTUPNÉ K VYUŽITÍ PRO POTŘEBY VZDĚLÁVÁNÍ. JE VŠAK ZAKÁZÁNO JEJICH DALŠÍ SVÉVOLNÉ UPRAVOVÁNÍ A DALŠÍ (NAPŘ. KOMERČNÍ) PRODUKCE.

ČLENOVÉ REALIZAČNÍHO TÝMU PROJEKTU DĚKUJÍ VŠEM, KTEŘÍ SE NA AKTIVITÁCH PROJEKTU PODÍLELI. I JEJICH ZÁSLUHOU BYLY VŠECHNY KLÍČOVÉ AKTIVITY A MONITOROVACÍ INDIKÁTORY ÚSPĚŠNĚ SPLNĚNY.

 


                                   
<< zpět na přehled projektů
Úspěšně proběhl 2. ročník Národní konference s tematikou CSR
Již 2. ročník Národní konference s tematikou CSR a Operačního programu Zaměstnanost s názvem „Společně společensky odpovědně“ se uskutečnil dne 7. listopadu 2018 v prostorách Akademie veřejného investování (Pařížská č. 4, Praha 1). Konferenci společně uspořádaly Ministerstvo průmyslu a obchodu, gestor společenské odpovědnosti v ČR, a Ministerstvo práce a sociálních věcí, spolugestor CSR. A JAIP v roli jednoho z řečníků k tématu společenské odpovědnosti firem. 
více ➨
15. listopad 2018 - 16. listopad 2018
ideaSTART 2018
ideaSTART NETRADIČNĚ aneb Jak připravit úspěšnou kampaň poradí přední odborník na crowdfunding Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání (dále JAIP) připravila v rámci mezinárodního projektu CrowdStream praktické kurzy pro zájemce o tvorbu úspěšné kampaně.  Dva jednodenní kurzy se pod hlavičkou vzdělávacího programu IdeaStart a za podpory programu Interreg Danube Transnational Programme uskuteční ve čtvrtek 15.11. a pátek 16.11.2018 (vždy od 9:00 hod.) v zasedací místnosti Jihočeského vědeckotechnického parku v Českých Budějovicích (Lipová 1789, České Budějovice). Vzhledem k velmi omezené kapacitě 10 osob / kurz je nutná rychlá závazná registrace na e-mailové adrese info@jaip.cz. Celodenní občerstvení pro účastníky je zajištěno. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. 
více ➨