CROWDfunding to mainSTREAM innovation


<< zpět na přehled projektů

Název:

CROWDfunding to mainSTREAM innovation

Zkrácený název:

CrowdStream

Program:

Interreg Danube Transnational Programme

Číslo projektu:

DTP1-1-006-1.1

Žadatel:

Agency for European Integration and Economic Development

Trvání:

30 měsíců (10/2016 – 03/2019)

Partneři:

South Bohemian Agency for Support to Innovative Enterprising, ConPlusUltra Ltd.Poligon – Institute for development of creative industries, Development Agency Zagreb – TPZ Ltd., Union of Bulgarian Black Sea Local Authorities, Innovation and enterpreneurship center Technopolis, University of Belgrade, European Crowdfunding Network, Institute for International Business – Vienna University of Economics and Business, Priority Area 10 of the EUSDR – City of Vienna, Regional Innovation Agency Provence – Alpes – Cote d´Azure, Lapland University of Applied Science, Ministry of Education, Science and Technological Development - SerbiaTechnical University of KosiceStyrian Technical Park 

Web projektu:

Facebook projektu:

www.interreg-danube.eu/approved-projects/crowdstream

https://www.facebook.com/CrowdStream-1839021243036490

Project co-funded by European Union funds (ERDF, IPA, ENI)


Cíl: 

Hlavním cílem projektu je zvýšit efektivitu veřejné/soukromé podpory podnikání spin-off, start-up a sociálních firem za účelem zpřístupnění alternativních zdrojů financování (crowdfunding) a lepšího využití poznatků pro další inovace v Podunají.

CrowdStream umožní poskytovatelům veřejných služeb podporovat spin-off firmy, start-upy a malé a střední podniky, aby vytvářely své pitching kampaně pro crowdfunding. Dále bude propojovat tvůrčí odvětví se spin-off, start-upy a sociálními podniky s cílem vytvořit vysoce kvalitní pitchingové kampaně.

Výsledkem projektu bude zlepšení spolupráce mezi organizacemi podporujícími podnikání a podniky s cílem zaručit kvalitativní přístup k alternativnímu financování (crowdfunding).

Výstupy

K dispozici na webových stránkách projektu www.interreg-danube.eu/approved-projects/crowdstream

Policy recommendations 

 

Výstupy za Českou republiku naleznete níže v aktivních odkazech:
<< zpět na přehled projektů
Byly vyhlášeny Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost
Dne 8. září 2020 proběhlo vyhlášení druhého ročníku Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2019. Do ocenění se mohly přihlásit firmy, neziskové organizace, mikropodniky i obce realizující v roce 2019 dobrovolné a nadstavbové aktivity s pozitivním dopadem na společnost v ekonomické, sociální a environmentální oblasti. Pod pojmem společenská odpovědnost lze chápat např. stanovení základních hodnot v organizaci, jejich dodržování a šíření; snaha vyjít vstříc zaměstnancům při hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem; podpora místní komunity; ochrana přírodních zdrojů či životního prostředí. Do ocenění se přihlásilo 30 subjektů v 6 kategoriích. Hodnotitelé a regionální Rada pro hodnocení vybrali dle stanovených kritérií v každé kategorii 3 oceněné. Jelikož se nejednalo prvotně o soutěž, ale také o sdílení pozitivních zkušeností realizovaných v Jihočeských firmách a organizacích, udělila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská jako poděkování všem zúčastněným Čestné uznání.
více ➨
23. září 2020
seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“
Regionální kontaktní organizace jižní Čechy – ERA si Vás dovoluje pozvat  na praktický seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“, který se bude konat 23. září 2020 od 9:00 do 15:00 hod. v zasedací místnosti JAIP, Na Zlaté stoce 1619 v Českých Budějovicích.  
více ➨