Zvyšte svůj pozitivní dopad na životní prostředí

Zvyšte svůj pozitivní dopad na životní prostředí

Využijte jedinečné příležitosti přihlásit se do 2. ročníku do akceleračního programu Impact Hub Climate Challenge, jehož cílem je podpořit v rozvoji projekty, které přispívají ke zmírnění klimatické krize. 

Přihlášky jsou otevřené do pátku, 6. března 2020.

Finalisty 1. ročníku jsou: Cyrkl, Ebuu, Forsage, Green-Cat, Kokoza, Swap Prague. 

Podmínky účasti

Projekt má (první) uživatele či zákazníky a pozitivní dopad na klima, kvalitu vody, ovzduší, recyklaci, zero waste, environmentální vzdělávání…
Tým je z ČR nebo SK, skládá se z min. 3 osob, a alespoň jeden z nich se aktivitě věnuje naplno.

Organizátoři programu uvítají vyšší míru zapojení studentských iniciativ, univerzitní spinn-offy, projekty samospráv. Hlásit se mohou též startupy, neziskové organizace, i firemní angažované skupiny. 

Obsah programu

  • 1 profesionálního mentora - pomůže odhalit věci, které brzdí v rozvoji
  • 190+ expertů ke konzultaci -  rozlouskne s vámi jakékoliv odborné téma, ať už to jsou finance, marketing, právo či cokoli dalšího
  • 6 workshopů a 6 mastermind setkání - pro nové know-how, dovednosti a inspiraci
  • 30 000 Kč - na osobní rozvoj leaderů pro vybrané projekty ve finální fázi akcelerace
  • pro vítěze navíc - 100 000 Kč, propojení na investory a mediální podporu
  • 12 měsíců zdarma v Impact Hub Alumni Club - ať můžete zůstat s Impact Hubem v kontaktu 

To vše pro zefektivnění fungování projektů a zvýšení jejich pozitivní dopadu na životní prostředí. 

Cena programu

Dvoudenní bootcamp, ke stanovení vize, mise a vypilování storytellingu je pro všechny zdarma.
Cena pro 14 projektů, které postoupí do 2. fáze akcelerace, činí 5 000 Kč vč. DPH. Také je potřeba počítat s dávkou motivace, energie a času, který programu - rozvoji a vzdělání projekt chce věnovat. 

Následující kroky 

Můžete si prohlédnout detaily programu na www.climatechallenge.impacthub.cz nebo se rovnou přihlásit, připomínáme - uzávěrka je 6/2/2020
Máte dotazy? Pište, volejte, nebo si domluvte osobní schůzku s koordinátorkou programu na e-mailu climatechallenge@impacthub.cz

S koordinátorkou programu se můžete potkat na diskuzním setkání 20. února v Impact Hub Praha na téma: Jak přežít klimatickou krizi. 

PS: Připomínáme, že projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energie je možné přihlásit do 15. března zároveň i do soutěže Energy Globe.

Více na https://climatechallenge.impacthub.cz/#gf_4< přehled aktualit
Byly vyhlášeny Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost
Dne 8. září 2020 proběhlo vyhlášení druhého ročníku Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2019. Do ocenění se mohly přihlásit firmy, neziskové organizace, mikropodniky i obce realizující v roce 2019 dobrovolné a nadstavbové aktivity s pozitivním dopadem na společnost v ekonomické, sociální a environmentální oblasti. Pod pojmem společenská odpovědnost lze chápat např. stanovení základních hodnot v organizaci, jejich dodržování a šíření; snaha vyjít vstříc zaměstnancům při hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem; podpora místní komunity; ochrana přírodních zdrojů či životního prostředí. Do ocenění se přihlásilo 30 subjektů v 6 kategoriích. Hodnotitelé a regionální Rada pro hodnocení vybrali dle stanovených kritérií v každé kategorii 3 oceněné. Jelikož se nejednalo prvotně o soutěž, ale také o sdílení pozitivních zkušeností realizovaných v Jihočeských firmách a organizacích, udělila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská jako poděkování všem zúčastněným Čestné uznání.
více ➨
23. září 2020
seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“
Regionální kontaktní organizace jižní Čechy – ERA si Vás dovoluje pozvat  na praktický seminář „Marketingová komunikace v oblasti VaVaI“, který se bude konat 23. září 2020 od 9:00 do 15:00 hod. v zasedací místnosti JAIP, Na Zlaté stoce 1619 v Českých Budějovicích.  
více ➨